جادویی ژاپنی برای رونق کسب و کار – تفکر اوتاکویی در انیمیشن شرکت مانگا

تفکر اوتاکویی باعث شد مانگا رقیب شرکت دیزنی شود . این تفکر صنعت ژاپنی ها را هم ردیف با آمریکا قرار داد .در مدت زمان 6 دقیقه با این تفکر آشنا شوید
جادویی ژاپنی برای رونق کسب و کار – تفکر اوتاکویی در انیمیشن شرکت مانگا | آپکاد
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

همه دنیا برای یک بار هم که شده انیمیشن های مانگا را دیده اند. مانگا کاراکتری ژاپنی ست .ویژگی بارز مانگا چشمان بزرگ ، بینی و لب های کوچک است. امروزه مانگا یک صنعت پرسود در ژاپن است .تاریخچه پیدایش مانگا به اندازه این انیمیشن ژاپنی جذاب و شنیدنی است .در حقیقت تفکر اوتاکویی ، جادویی ژاپنی ست که باعث رونق کسب و کار این شرکت شده است.

در ادامه تیم آپکاد ،علت موفقیت سه شرکت بزرگ که دارای تفکر اوتاکویی بوده اند را بررسی می کند و نکات جدیدی را با شما به اشتراک می گذارد ، بکارگیری این نکات می تواند کسب و کار شما را متحول نموده و شما هم می توانید مانند این شرکتها قدرتمند شوید.

این اطلاعات برای اولین بار توسط آژانس بازاریابی آپکاد در اینترنت انتشار پیدا میکند .

تفکر اوتاکویی چیست ؟

اوتاکو یک کلمه ژاپنی . اگر کاری را عاشقانه و قلبی انجام دهید در نتیجه تفکری اوتاکویی دارید.

سه شرکت اوکاوا (تولیدکننده  انیمیشن مانگا)، استارباکس (بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای دنیا ) و هارد کندی (بزرگترین شرکت آرایشی ،تفریحی ایرانی آمریکایی) دارای تفکر اوتاکویی هستند . آیا با عشق می توان کسب در آمد کرد ؟

شرکت اوکاوا (اولین تولید کننده انیمیشن مانگا در ژاپن)

جالب است بدانیم کلمه اوتاکو در گذشته بار منفی داشته و ژاپنی ها برای مسخره کردن دیگران استفاده می کردند .

همانطور که می دانیم زندگی ژاپنی ها در کار خلاصه می شود و هیچ چیز برای آنها با ارزش تر از پول نیست.در چنین جامعه ای عده ای با اینکه می دانستند از ساخت انیمیشن درآمدی کسب نمی کنند بلکه هزینه نیز باید پرداخت کنند ، وقت خود را صرف ساختن انیمیشن می کردند. از نگاه مردم ژاپن هیچ شرکتی هرگز نمی توانست در صنعت انیمیشن سازی با شرکت آمریکایی دیزنی رقابت کند و این باعث شده بود کار این شرکت را جز تلف کردن وقت به حساب نیاورند و به آنها اوتاکو بگویند.

اما صاحبان این شرکت ژاپنی عاشق کار خود بودند و با وجود شکست های پیاپی ،سرزنش های اطرافیان و حریف های قدرتمند ،همچنان به تلاش خود ادامه دادند ، آنها تفکر اوتاکویی داشتند. این شرکت توانست خود را در ردیف اولین انیمیشن ساز های جهان قرار دهد و از طرفی بنیان گذار تفکر اوتاکویی نیز باشد.

شرکت استار باکس (بزرگترین کافی شاپ زنجیره ای امریکایی)

بعد از شنیدن نام قهوه ،بی شک الویت همه در سرتاسر جهان استار باکس است. موسس این شرکت هاوارد شولتز یک نویسنده و معلم زبان تاریخ است که در ابتدا فقط دانه قهوه می فروخت.

قهوه استار باکس واقعاً خوشمزه است و این هم دلیلی  ندارد جز اینکه  مدیریت این  شرکت عاشق قهوه است. او به همه توصیه می‌کند روز خود را با قهوه آغاز کنند، او در مورد قهوه تفکر اوتاکویی دارد.

خاص بودن اغلب در افراد عاطفی ریشه دارد زیرا محصول و خدمت را در ابتدا برای سلیقه شخصی خود به وجود می آورند.

از کجا بدانیم یک ایده خاص است؟ این سوال به ذهن افرادی می رسد که تفکر اوتاکویی ندارند. تنها راه خاص و برجسته بودن این است که از شما انتقاد کنند.برای داشتن کسب و کار خاص به مقاله چند راهکار خلاقانه در رونق کسب و کار مراجعه کنید. 

شرکت هاردکندی  (یکی از بزرگترین شرکت های آرایشی آمریکا):

دینه و پونه موسسان شرکت هاردکندی هستند. هاردکندی یک شرکت آرایشی آمریکایست که توسط دو خواهر ایرانی-آمریکایی بنیان گذاری شده. این  شرکت فروش فوق العاده ای در زمینه لوازم آرایشی دارد. دینه و پونه می دانند زنان جوان چه لاکی را بیشتر می پسندند. زیرا خود آنها جوان و عاشق  لاک هستند.

این شرکت در زمینه لاک قوی تر از دیگر اقلام آرایشی است زیرا موسسان این شرکت لاک را بیشتر کرم پودر، رژ و غیره استفاده می کنند. پس عاشقانه انتخاب کنید و تمام تلاش خود را انجام دهید تا منحصربفرد باشید.

حتما بخوانید :  راز موفقیت شرکت گوگل که هرگز نمی دانستید

چرا از تفکر اوتاکویی استفاده نمیکنیم ؟

ما شکست خوردن را در کلاس اول دبستان یاد گرفتیم. زمانی که آموختیم، هنگامی در امان هستیم که داخل خطوط را رنگ کنیم، در کلاس زیاد سوال نپرسیم و تکالیف خود را انجام دهیم. ما مدارس مان را  مثل کارخانه های مان اداره می کنیم.

از بچه ها می خواهیم در یک صف بایستند و آنها را در بسته هایی به نام پایه تحصیلی می چینیم و سخت کار می کنیم تا خطایی رخ ندهد کسی جلو نباشد، بسته از پشت نیفتد و نظم به هم نخورد. این رفتار فرصت خاص بودن را از ما گرفت و به ما اجازه نداد تا عاشق شویم. ما باید یاد می‌گرفتیم در امان بودن خطرناک است.

پرندگان به شکل دسته جمعی و منظم پرواز می کنند. زیرا پرندگان که تابع  و دنباله رو رهبر هستند، راحت تر پرواز می کنند. رهبر مقاومت باد را می شکند و پرندگان پیرو می توانند آسان تر پرواز کنند.

بسیاری از افرادی که در تجارت فعالیت دارند بر این باورند که می‌توانند از راهبرد مشابه پرندگان پیروی کنند. ولی نمی دانند هر چند دقیقه یکبار پرنده‌ای از گروه راه را باز می‌کند و به جلوی گروه می رود تا به رهبر پیشین فرصتی برای استراحت بدهد و او به عقب دسته برگردد.

مشکل افرادی که نمی خواهند کار برجسته انجام دهند این است که  آنها هرگز نمی خواهند به رهبری خود خاتمه دهند و از ریسک کردن و مورد انتقاد واقع شدن پرهیز می‌کنند.

پیروی کردن از یک رهبر بسیار سخت است زیرا رهبر، رهبر است و او کاری  چشمگیر انجام داده است. اگر ما بخواهیم همان کار را انجام دهیم به دلیل اینکه او قبلاً انجام داده دیگر چشمگیر  نخواهیم بود.

وقتی با کسب و کاری روبرو می شویم که کسی به  آن توجهی ندارد و احتمال موفقیت در آن کم است ،راحتترین کار رها کردن آن کسب و کار است .اما افراد موفق اگر علاقمند به شغلی باشند با انگیزه و اراده به سمت هدف خود حرکت می کنند.

افراد موفق با جرات هستند و بدون ترس و با اعتماد به نفس محکم قدم برمی دارند و سعی می کنند گاو بنفش کسب و کار خود را بسازند تا دیگران به آنها توجه کنند.با گاو بنفش در مقاله مشکلات کسب و کار های نوپا بیشتر آشنا شوید.

اگر شکست بخوریم، برنده ایم. چون یک راه جدید یاد گرفته ایم .پزشکی را می شناسم که با بیماران خود ارتباط تلفنی دارد، حتی اگر هیچ مورد خاصی نباشد و جواب آزمایش ها خوب باشد. او  یک پزشک متفاوت است و کارش را این طور توضیح می دهد”خب خیلی ساده است این همان کاری است که من دوست دارم پزشکم برایم انجام دهد”.

گاهی انجام دادن کار درست  بسیار واضح است تنها کافیست عاشق کسب و کار خود باشید.

اگر شما در کسب و کار خود تفکر اوتاکویی داشته باشید مشتریانی که به دنبال کشف موارد تازه و نو هستند و در بازار یا حیطه خدمات ،از شیوه های نوین استفاده می کنند شما را پیدا می کنند و ویروس کسب  کار شما را مانند عطسه کنندگان انتقال می دهند.بنابراین شما برای بازاریابی نیازی به پرداخت پول ندارید .اگر به این مطالب علاقمند هستین اطلاعات بیشتر را در مقاله روش های صحیح تبلیغات موثر دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید