روش های صحیح تبلیغات موثر-واقعیت هایی که شرکت های تبلیغاتی از شما پنهان می کنند

قبل از انجام هر نوع تبلیغات و صرف هزینه های هنگفت ،این مقاله را حتما مطالعه کنید .با 10 دقیقه مطالعه واقعیت های که شرکت های تبلیغاتی از شما پنهان می کنند را متوجه شوید .
روش های صحیح تبلیغات موثر – واقعیت هایی که شرکت های تبلیغاتی از شما پنهان می کنند | آپکاد
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

احتمالا این جمله را در بیشتر وب سایت های تبلیغاتی دیده اید “تبلیغات موثر نقش بسیار مهمی را در افزایش مشتریان و درآمد ایفا می کند”. تمامی کارآفرینها و فعالان کسب و کار بر این باورند که تبلیغات می تواند فروش و مشتریان شما را چندین برابر کند. اما آژانس بازاریابی دیجیتال آپکاد به شما توصیه می کند، دست از تبلیغات بردارید و حتما این مقاله را بخوانید.

جالب است بدانید:

  • تبلیغات تلویزیونی نتوانستند موجب فروش یک بطری اضافه نوشابه کوکاکولا بشوند.
  • هوندا آکورد یک ماشین محبوب در امریکاست و بعلت تبلیغات اشتباه در سال 2007 مشتریان بازار خودروی هیبریدی را از دست داد.
  • تبلت ارایه شده توسط شرکت ماکروسافت با وجود تبلیغات گسترده در مقابل آیپد شرکت اپل شکست خورد.

نوکیا، برگرینگ مکدونالد و چندین مورد دیگر واقعیت های تلخ دنیای تبلیغات هستند که شرکت های تبلیغاتی از شما پنهان می کنند.

در این مطلب سعی می کنیم روش های صحیح تبلیغات موثر را به شما آموزش دهیم، تا با صرف هزینه کم در بخش تبلیغات بیشترین بازدهی را در بخش مشتریان و درآمد کسب نمایید.رسالت آژانس بازاریابی دیجیتال آپکاد دادن اطلاعات علمی و دقیق برای رونق کسب کار شماست.

سعی کنید با تمرکز و دقت بالا این مطالب را مطالعه کنید و به طور دقیق در کسب و کار خود استفاده نمایید .

این اطلاعات برای اولین بار توسط آژانس بازاریابی دیجیتال آپکاد در اینترنت انتشار پیدا میکند .

روش هایی که باید در تبلیغات مدنظر داشته باشید

1)تبلیغات را برای جامعه هدف خود انجام دهید

تبلیغات را برای جامعه هدف و مشتریان خاص خود انجام دهید|آپکاد
تبلیغات را برای جامعه هدف و مشتریان خاص خود انجام دهید|آپکاد

شاید همه ما علاقه داشته باشیم که کسب و کارمان را در تلویزیون تبلیغ کنیم، ولی به علت اینکه هزینه بالایی دارد از آن صرف‌نظر می‌کنیم. اما آیا این تبلیغات به اندازه ای که هزینه می کنیم مفید هستند؟ 

مخاطبان تلویزیون طیف وسیعی هستند و از تمام رده های سنی تلویزیون تماشا می کنند. اما آیا محصول ما، نیاز تمام این طیف می باشد؟

اگر محصول ما نیاز ضروری باشد مثلا مواد غذایی ، تمام گروه های سنی نیازمند آن هستند .ولی همانطور که در مقاله مشکلات کسب و کارهای نوپا گفتیم شرکت های بزرگ بازار را قبضه کردند و مردم سالهاست این شرکتها را می شناسند و به آنها اعتماد کرده اند. یک محصول برنده همیشه برنده است چون مجلات ، سایتها  و حتی آرایشگرها ، محصول موفق را تبلیغ می‌کنند. پس تبلیغات ما صرفا جهت سرگرمی در تلویزیون پخش می شود و در تصمیم گیری مردم تاثیری ندارد ، برای درک بهتر موضوع سوالات زیر را جواب دهید:

  • چند درصد از کالاهای منزل شما در اثر تبلیغات تلویزیونی خریداری شده است؟
  • آیا هنگام خرید از سوپر مارکت و انتخاب مواد غذایی ، تبلیغات تلویزیون را به یاد می آورید و یا بدون درنگ مارکی که قبلا خریده اید را بر می دارید؟
  • آیا برای خرید یک محصول به تبلیغات تلویزیونی اعتماد می کنید یا ترجیح می دهید در اینترنت جستجو کنید و نظر اطرافیان خود را در مورد محصول جویا شوید؟

میلیاردها نفر رقابت اسکار را تماشا می‌کنند اگر فقط یک هزارم بینندگان اسکار محصول شما را می خریدند چه می شد ؟ پس به جای تبلیغات گسترده، برای گروهی که مشتاق شما هستند و به محصول شما نیاز دارند تبلیغ کنید و هزینه تبلیغات را صرف خلاقیت در طراحی و تولید محصول جدید کنید تا  بازار را بهتر بشناسید .

برخی از تولید کنندگان اصرار زیادی برای تبلیغات دارند. آنها تصور می کنند ،تبلیغات می تواند محصول شکست خورده را نجات دهد و سازمان را از رکورد برهاند. اما متاسفانه این استراتژی باعث شکست قطعی سازمان می شود.

در واقع به جای سرمایه‌گذاری و تبلیغ روی محصولی که در حال نابودی است، باید برای ساخت 10 محصول جدید سرمایه گذاری کنیم ، حتی  اگر این 10 محصول شکست بخورند ما 10 راه جدید در کسب و کار خود یاد گرفته ایم.

حتما بخوانید :  جادویی ژاپنی برای رونق کسب و کار - تفکر اوتاکویی در انیمیشن شرکت مانگا

سرمایه خود را صرف راه های تکراری و زمان بر نکنید. تبلیغات بر روی یک محصول ضعیف باعث می شود راه رسیدن به موفقیت برای شما سخت تر شود. اگر شما روی یک محصول معمولی تبلیغ زیادی بکنید در بهترین حالت کسانی که حس ماجراجویی دارند محصول شما را می خرند و با یک بار مصرف، دیگر از آن استفاده نمی کند .برای مثال:

شامپو “پرل “یک شامپوی شفاف و معمولی آمریکایی بود که مروارید یا صدفی، آرام در بطری شامپو به سمت پایین می رفت. این تصویر در تمام تبلیغات شامپو پرل به چشم می خورد آنها با تکیه به همین ویژگی، تبلیغات گسترده ای انجام دادند و موفقیت بزرگی به دست آوردند. ولی با آمدن محصولات دکتر “برونر ” محبوبیت خود را از دست دادند. با وجود این که محصولات دکتر برونر تبلیغات نداشت، اما شامپو پرل را شکست داد. علت آن کیفیت بالای شامپو به همراه بسته بندی زیبای محصول بود.

ما باید وجه تمایز آشکار و واقعی داشته باشیم، روی این وجه تمایز و ویژگی خاص خود تمرکز کنیم و فقط برای گروهی که مخاطب محصول ما  هستند تبلیغات کنیم .

برای اطلاعات جامع تر در زمینه ایجاد وجه تمایز در کالا به مقاله راز موفقیت شرکت گوگل که هرگز نمی دانستید مراجعه کنید .

 ۲) خاص باشید

correct-methods-of-effective-advertising-facts-that-advertising-companies-hide-from-you-apkadmarketing
خاص باشید|آپکاد

ماشین کادیلاک به نظر من زشت ترین اتومبیلی است که برای خارج از شوروی تولید شد. این اتومبیل در عصر خود بارها در مجلات اتومبیل مورد انتقاد قرار گرفت، ولی کادیلاک به سرعت به فروش رسید زیرا یک محصول خاص برای کسانی بود که عاشق اتومبیل خاص بودند. مثل دیگران از قوانین بازی تبعیت نکنید تا موفق شوید.

اگر قرار باشد در کسب و کار مقلد بهترین برند کسب و کارتان باشید، هیچگاه برنده نمی‌شوید.سرگذشت افراد موفقی که در کسب و کار شما به موفقیت دست پیدا کرده اند را مطالعه کنید ولی هرگز شبیه آنها نشوید.

زیرا آنها سالها تلاش کرده اند و شما نیز مجبور هستید سالها تلاش کنید. انتظار نداشته باشید هنگامی که شما درحال کپی برداری از شرکتی هستید آن شرکت در حال پیشرفت های خلاقانه نباشد. در واقع زمانی که کپی برداری شما تمام می شود الگوی شما فرسنگ ها پیشرفت کرده و کسب و کار شما همچنان در رده های پایین جدول قرار دارد.

بنابراین از تقلید کردن دست بردارید و سعی کنید برند خود را بسازید و این جمله را به یاد داشته باشید خیلی خوب نباشید برجسته باشید “

2-1)در ارائه تخفیف ها خاص عمل کنید

شرکت بن و جری  یک شرکت لبنیاتی آمریکایی است که در سطح بین المللی بستنی تولید می کند . این شرکت سالی یک بار بستنی را رایگان در تمام فروشگاه های بستنی فروشی خود عرضه می کند ، اما هرگز تخفیف ۵ درصدی هفته ای یکبار ندارد.

حتی اگر می خواهید قیمت کالاهای خود را کاهش دهید و تخفیف بدهید خاص عمل کنید.اشکال ارزان‌فروشی این است که وقتی شما کار را شروع می‌کنید احتمالاً رقیب شما  هم این بازی را پیش می گیرد. پس دیگر تخفیف شما به چشم نمی آید و مشتریان بی تفاوت از کنار بنرهای تخفیف شما رد می شوند و از طرفی  این ارزان فروشی دایره سود شما را پایین می‌آورد و مانع خلاقیت و نوآوری در محصولات جدید می شود.

دلیل ارزان فروشی، ناتوانی شما در ایجاد گاو بنفش است. ارزانی آخرین پناهگاه بازاریابی برای محصول فاقد ایده های بزرگ و برتر است.

البته منظور من این نیست که محصولات خود را با قیمت بالا بفروشید، گاو بنفش ، قلمرو انحصاری محصولات گران قیمت برای مشتریان ثروتمند نیست . فروشگاه وال مارت بزرگترین فروشگاه زنجیره ای آمریکایی چون  همزمان ارزان ، تمیز و خاص است مورد استقبال واقع شده است.

حتما بخوانید :  مشکلات کسب و کار های نوپا - راه حل افزایش مشتری با روش گاو بنفش

2-2)محصول خاص تولید کنید

تابه حال دیده اید کسی برج پیزا را تبلیغ کند؟ هیچ بازاریاب هوشمندی این برج کج را معرفی و تبلیغ نمی کند. بهترین بازاریابی در واقع نوع ساخت آن برج بوده است.

یادمان باشد هیچ فردی برج پیزا را تبلیغ نکرده ، معماری خاص  و منحصر به فرد این برج باعث شده در سرتاسر جهان معروف باشد . برای تولید یک محصول خاص و منحصر به فرد  به مقاله چند راهکار خلاقانه در رونق کسب و کار مراجعه کنید.

2-3)شعار خاص داشته باشید

امروزه اختصار دارای اهمیت زیادی است به همین دلیل شعارها نقش بسیار مهمی در ارائه محصولات ایفا می کنند ، اما فراموش نکنیم که شعار باید عصاره گاو بنفش باشد. شعاری که عطسه کنندگان (عطسه کنندگان مشتریانی هستند که از ایده های جدید استقبال می کنند و پس از استفاده از کالا یا خدمت جدید مانند کسی که عطسه میکند و ویروس خود را به دیگران انتقال میدهد ،کالا و خدمات مذکور را به دیگران معرفی می کند. )  بتوانند هنگام گفتگو با دوستان خود از آن استفاده کنند.

شعار به مشتری یادآوری می کند که علت توصیه این محصول با ارزش چیست و چرا باید به دوستان خود توصیه کند.برای توضیح بهتر به چند شعار از شرکت های بزرگ دنیا توجه کنید :

  • شرکت اپل : متفاوت بیاندیش 
  • شرکت مک دونالد : من عاشقشم 
  •  شرکت دیزنی لند : شادترین نقطه روی زمین

شرکت مک دونالد بزرگترین رستوران زنجیره ای جهان است. این شرکت بعلت تبلیغاتی که در زمینه مضر بودن خوردن ساندویچ و گوشت حیوانات شده بود برای عرضه ساندویچ های خود در اروپا با مشکل مواجه شد .تا اینکه یکی از شرکت های مک دونالد در فرانسه با پرداخت هزینه، گزارشی را به اطلاع فرانسوی ها رساند. او از مردم درخواست کرد بیش از یکبار در هفته از این فست فود استفاده نکنند. این آگهی غوغایی در جهان به پا کرد به طوری که شرکت مرکزی مک دونالد در آمریکا اعتراف کرد از این خبر شوکه شده است. در واقع این شعار تبلیغاتی مک دونالد را در اروپا نجات داد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید