چند راهکار خلاقانه در رونق کسب و کار – خلاقیت در افزایش مشتری

آیا برای خلاقیت در کسب و کار باید نابغه باشیم و یا هزینه زیادی بپردازیم؟در زمان پنج دقیقه ما راهکار خلاقانه برای افزایش مشتری و درآمد شما ارایه می دهیم .
چند راهکار خلاقانه در رونق کسب و کار - خلاقیت در افزایش مشتری | آپکاد
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

تصور همه ما این است برای ارائه راهکار خلاقانه باید نابغه باشیم و یا هزینه زیادی بپردازیم ،لازمه خلاقیت ،داشتن نگاه متفاوت به نیازهای مشتری است .گروه تخصصی آپکاد در این مقاله راه حلی را به شما پیشنهاد می کند که در همه کسب و کارها می توانید از آن استفاده کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

در مقاله مشکلات کسب و کارهای نوپا  ،موانع کسب و کار های امروزی را گفتیم . در این مقاله از سری مقالات کتاب گاو بنفش، چند راهکار خلاقانه در رونق کسب و کار ارائه می کنیم. این مقاله سرشار از نکات کلیدی و مهمه که به شما کمک می کنه ،درآمد بیشتری را از کسب و کار خودتون بدست بیارید .

یکی از مواردی که در مشکلات کسب و کارهای نوپا اشاره کردیم تکراری بودن محصول و خدمت شماست .گفتیم شما اولین نفری نیستید که پوشاک ارائه می دهید و یا اولین نفری که گوشی تلفن همراه می فروشید و آخرین نفر هم نخواهید بود و چون رقبای شما بازار را در دست گرفتند شما نمی توانید مشتری خود را پیدا کنید .در این مقاله به توضیح کامل چند راهکار خلاقانه و کلیدی برای این مشکلات در جهت رونق کسب و کار شما میپردازیم. 

“این اطلاعات برای اولین بار توسط گروه تخصصی آپکاد در اینترنت انتشار پیدا می کند”

امیدوارم مثال گاو بنفش یادتان باشد. سعی کنید توی کسب و کار خودتان بنفش باشید ، این تنها راه نجات شماست.محصول شما وقتی دیده می‌شود که در مقایسه با موارد مشابه در بازار متمایز باشد. به زبان ساده خلاقیت داشته باشید.

شاید شما بگویید این حرف خیلی تکراری است  و یا بگویید، من می دانم باید خلاقیت داشته باشم اما چگونه؟

باید بگم اگر خلاقیت و نوآوری ندارید شما یک گاو قهوه‌ای هستید و به زودی برای مخاطب کسالت بار می شوید. آپکاد چند راهکار خلاقانه برای حل این مشکل را به اختصار توضیح می دهد، ولی اگر اطلاعات بیشتری خواستید  به مقاله تکنیکهای خلاقیت مراجعه کنید و اون مقاله رو خیلی  دقیق مطالعه کنید.

برای خلاقیت در کسب و کار، نیاز نیست محصول و یا خدمت جدیدی داشته باشید.در واقع با صرف کمترین هزینه، می توانید در کسب و کار خود خلاقیت داشته باشید .شاید تعجب کنید ولی برای خلاقیت لازم نیست به دور دست ها بروید ،راه رسیدن به خلاقیت در دست مشتریان شماست .

محصول شما وقتی دیده می‌شود که در مقایسه با موارد مشابه در بازار متمایز باشد

 

خلاقیت در محدود کردن مشتری واقعی 

 مشتریان شما چه کسانی هستند؟|آپکاد

اول بگم برای نوآوری و خلاقیت  باید از آخر شروع کنیم !!!!!!!!یعنی اول محصول معمولی و مطمئن نسازید و سعی کنید با تبلیغات گسترده مشتری برای آن پیدا کنید.در  اولین قدم مشتری خود را پیدا کنید.

مشتری شما چه کسانی هستند؟ اگر جواب شما همه مردم است ، باید بگویم شکست در انتظار شماست .دایره کسانی که می خواهید برای آنها محصول تولید کنید را کوچک کنید. اگر در ابتدای کسب و کار خود هستید و به یک جهش نیاز دارید، پس گروه کسانی که می خواهید به آنها خدمت کنید را کوچک کنید این گروه کوچک، خیلی سریع شما را به دیگر گروه ها وصل می کند فکر کنم به یک مثال خوب نیاز داریم.

چیپ کانلی” chip conley “یک هتلدار بزرگ در سانفرانسیسکو است. او در ابتدا یک هتل کوچک و معمولی داشت . در حقیقت اهمیت نداشت که او چقدر برای هتلش هزینه کرده بود ،هر چه که بود به سختی کسی آن را می پسندید. چیپ این مکان را بازسازی کرد رنگهایی با حس و حال عجیب در آن به کار برد، از تصاویر شکسته در استخر استفاده کرد و در تمام اتاق ها از  مجلات مد و تصاویر روز به کار برد ،سپس از هنرمندان راک و ستاره‌های سینما دعوت کرد در هتل او اقامت کنند .در عرض چند ماه نقشه گرفت، او با نادیده گرفتن بازار چیزی خارق العاده خلق کرد . هتلی خاص ،مخصوص هنرمندان موسیقی راک . و حالا همه این هتل را می شناسند.

حتما بخوانید :  جادویی ژاپنی برای رونق کسب و کار - تفکر اوتاکویی در انیمیشن شرکت مانگا

بنابراین  قبل از ارائه خدمت و محصول، مخاطب خود را مشخص کنید. سعی کنید گروه کوچکی از مخاطبان را انتخاب کنید، هر چه گروه کوچکتر باشد صدای کسب و کار شما زودتر می پیچد .  اگر مخاطب شما در عین محدود بودن، وسعت زیادی دارد محصول خود را محدود تولید کنید و بازخورد مشتری خود را بررسی کنید

به این مثال توجه کنید، هر ساله ماه فوریه صنعت اسباب بازی، صدها نوع اسباب بازی تولید شده را در نمایشگاه های اسباب بازی عرضه می کند ،فقط معدودی از آنها همیشه تولید می شود و آن دسته که مورد توجه قرار نمی گیرند در همان دوره معرفی به دست فراموشی سپرده می شود. در این مثال با وجود اینکه در تولید اسباب بازی گروه مشتریان ما فقط کودکان می باشند اما با این وجود تعداد کودکان بسیار زیاد است و سلیقه کودکان در انتخاب اسباب بازی متفاوت، بنابراین اول نمونه اسباب بازی تست می شود و بعد از استقبال کودکان اسباب بازی تولید انبوه می شود.

یکی از محاسن گروه کوچک، هزینه کمی است که شما برای تبلیغات متحمل می شوید برای اطلاعات بیشتر در زمینه تبلیغات مقاله راز موفقیت شرکت گوگل  مطالعه کنید.

قبل از ارائه خدمت و محصول، مخاطب کسب و کار خود را مشخص کنید و سعی کنید گروه کوچکی از مخاطبان را انتخاب کنید

 

 

نیاز مشتریان شما چیست؟

نیاز مشتریان شما چیست؟|آپکاد
نیاز مشتریان شما چیست؟|آپکاد

دومین راه برای رسیدن به نوآوری و خلاقیت توجه کردن به نیاز مشتری است .شما گروه کوچک مخاطبین را انتخاب کرده اید و الان نوبت آن رسیده که نیاز مشتریان خود را بشناسید شما باید بدانید چه کسی از شما خرید می کند و سپس به دنبال حل مشکل باشید.

برای مثال شرکت هرشیز یک شرکت شکلات سازی معروف در آمریکاست . این شرکت متوجه شد ، جوانانی که  نمی توانند سیگار را کنار بگذارند  به دنبال چیزی هستند که هنگام کار کردن با دست یا دهان خود به جای سیگار استفاده کنند . این شرکت با شعارها و تصاویر با مشتریان در مورد نیازی که خود آنها از آن خبر نداشتند مستقیم  صحبت کرد و با خلق بسته‌بندی مناسب، توانست برای افراد سیگاری محصول فوق العاده ای تهیه کند و یکی از سودمندترین و سودآورترین شیرینی ها را به بازار معرفی کنند.(خلاقیت در بسته بندی با در نظر گرفتن نیاز مشتری).

اگر گروه کوچکی از مشتریان داشته باشید به راحتی می توانید نیاز هایی که تا الان رقبای شما به آنها جواب نداده اند را پیدا کنید و به بهترین حالت آنها را رفع کنید .توجه داشته باشید تمرکز شما باید بر روی نیازهایی باشد که تا الان برآورده نشده است .

تمرکز شما در کسب کارتان باید بر روی نیازهایی باشد که تا کنون برآورده نشده است.

اما گاهی اوقات با فرهنگ سازی می توانید یک نیاز را در مشتریان خود ایجاد کنید،ولی این نوع فرهنگ سازی نیازمند تخصص و صرف هزینه زیاد است در واقع  سعی نکنید فرهنگ بسازید سعی کنید نیازهای اساسی را مرتفع کنید.

بنابراین یکی از کارهایی که می‌توانید با آن کسب و کار خود را متمایز کنید نوآوری و خلاقیت است.   ما در این مقاله خیلی سریع  و کاربردی برای شما توضیح دادیم .امیدوارم این تکنیک ها را در کسب کار خود به کار بگیرید و درآمد خود را افزایش دهید.

در مقاله بعدی سعی دارم با زبان ساده به شما به بگویم گوگل چگونه از یاهو موفق تر شد ،با وجود اینکه گوگل بعد از یاهو آمد.

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید