راز موفقیت شرکت گوگل که هرگز نمی دانستید

همه کسانی که در کسب و کارهای اینترنتی فعالیت دارند آرزویشان این است مانند گوگل شوند، بنابراین برای رسیدن به این جایگاه ابتدا باید راز موفقیت گوگل را دانست .
راز موفقیت شرکت گوگل که هرگز نمی دانستید_علت پیروزی گوگل از یاهو| آپکاد
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

به جرات می توان گفت تمامی کار آفرین ها و  کسانی که در کسب و کارهای اینترنتی فعالیت دارند سقف آرزویشان رسیدن به شرکتی مانند گوگل است .به گفته برایان ترسی” برای موفقیت کافیست راهی را که افراد موفق رفته اند را دنبال کنید” بنابراین برای رسیدن به جایگاه گوگل ابتدا باید راز موفقیت شرکت گوگل و مسیر طی شده توسط این شرکت را دانست .احتمالا شما بعضی از عوامل موفقیت شرکت گوگل را می دانید ولی در این مقاله ما رازهای موفقیت شرکت گوگل  را برای شما بازگو میکنیم، که هرگز از آن اطلاع نداشتید .

این اطلاعات برای اولین بار توسط تیم تخصصی آپکاد در اینترنت انتشار پیدا میکند .

قبل از پیدایش گوگل کاربران اینترنت از مرورگر یاهو استفاده میکردند،حتی زمانی که گوگل متولد شد عده زیادی همچنان از یاهو به عنوان موتور جستجو گر استفاده میکردنند . اما اکنون گوگل موتور جستجوی اول جهان است .البته همزمان با گوگل شرکت های زیادی در محیط وب شروع به فعالیت کردند که بخشی از آن ها الان از صفحه روزگار محو شده اند .

آیا تا بحال کنجکاو بوده اید علت پیروزی گوگل از یاهو را بدانید ؟ شما با دانستن راز گوگل می توانید مانند این شرکت، رقیب قدرتمند خود را به زانو در بیاورید و نفر اول کسب و کار خود باشید . آیا رقیب شما از شرکت یاهو قوی تر است ؟ قطعا خیر .ما در این مقاله راز موفقیت شرکت گوگل را به صورت کاربردی با شما به اشتراک میگذاریم .

 1)اولین راز موفقیت گوگل

راز موفقیت گوگل-apkadmarketing.com
راز موفقیت گوگل

صفحه اول یاهو بسیار پر زرق و برق بود. عکس های متعدد، نوشته های جذاب و خبر های به روز را می توانستیم آنجا ببینیم.اما صفحه گوگل را وقتی باز می کنیم یک آرم ساده و دو عدد مربع برای سرچ کردن می بینیم.یک صفحه فوق العاده ساده! ولی همین صفحه ساده می تواند دنیای پر زرق و برق  یاهو را در هم شکند.بنابراین پیروزی الزااماً با صرف هزینه به دست نمی‌آید. خاص بودن می‌تواند نحوه پاسخگویی به تلفن، یک نشان تجاری و یا هزینه ای  برای تجدید نظر در نرم افزارتان باشد.

همانطور که در مقاله چند راهکار خلاقانه در رونق کسب وکار اشاره کردم ما باید متفاوت به کسب و کار خود نگاه کنیم. گاهی اوقات سادگی نظر مخاطبین را به خود جذب می کند. البته این حقیقت را باید بدانیم ،گوگل به محض تولد پیشرفت نکرد .او از عطسه کنندگان خود استفاده کرد. واژه عطسه کنندگان در کتاب گاو بنفش بسیار استفاده شده که در ادامه توضیح کاملی در مورد این واژه می دهیم .

عطسه  کنندگان چه کسانی هستند؟ عطسه کنندگان  مشتریانی هستند که از ایده های جدید استقبال می کنند و پس از استفاده از کالا یا خدمت جدید مانند  کسی که عطسه  میکند و ویروس خود را به دیگران انتقال میدهد ،کالا و خدمات مذکور را به دیگران معرفی می کند. این افراد در کسب و کار شما بسیار کارآمد هستند و مانند یک بازاریاب خبره برای شما کسب درآمد میکنند .

الان بهتر متوجه می شویم علت تاکید آپکاد در مقاله چند راهکار خلاقانه در رونق کسب وکار  بر  محدود کردن  مشتریان  چیست .ما تاکید داشتیم محدوده  خدمت رسانی به مشتریان خود را کوچک کنید و نیاز های این مشتریان کم را ،به خوبی پاسخ دهید زیرا آنها عطسه کنندگان محصول شما می شوند و آن را به تمام افرادی که شما را نمی شناسند تبلیغ میکنند.هرچه دایره ی کسانی که قرار است به آنها خدمت کنید را کوچکتر کنید ویروس محصول شما از طریق عطسه کنندگان زودتر انتقال می یابد .

گوگل بر روی مشتریانی که به سادگی و دسترسی آسان علاقه داشتند ،تمرکز کرد و همه  نیازهای آن ها  را برطرف کرد .

 

کاربران شرکت گوگل  به صورت خودجوش  گوگل را منتشر کردند .گوگل برای مشتریان قدیمی خود ارزش بسیار زیادی را قائل  است. یادمان باشد نگه داشتن مشتری قدیمی خیلی ارزان تر از پیدا کردن یک مشتری جدید است.

تمام حواس خود را جمع کنید تا نیاز مشتریان خود را برطرف کنید .آنها تبلیغ کننده  شما خواهند بود. مشتریان قدیمی شما یا بهتر بگوییم کسانی که برای اولین بار شما را انتخاب کرده اند افراد ریسک پذیر  و ایده پردازی  هستند. آنها مایلند حرف‌های شما را برای اولین بار گوش دهند حتی ممکن است به محصول شما نیاز نداشته باشند ولی برای اولین بار به شما اعتماد کرده اند و محصول شما را خریدند .این مشتریان ،بازاریابان محصول و خدمت شما هستند که برای تبلیغ محصول شما حتی به شما پول پرداخت میکنند .

حتما بخوانید :  جادویی ژاپنی برای رونق کسب و کار - تفکر اوتاکویی در انیمیشن شرکت مانگا

چگونه می توانیم بازاریابانی پیدا کنیم که بدون پرداخت پول کالای مارا بفروشند ؟

کار سخت و درعین حال ساده‌ای است .طبق معمول با یک مثال شروع میکنیم. آمازون هم اکنون بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان است و یکی از نماد های کلاسیک کارآفرینی اینترنتی است . آمازون در ابتدای کار تنها یک کتابفروشی کوچک اینترنتی بود ولی با بکارگیری سیاست اولویت دادن به خواسته ها و نیازهای مشتری حتی پیش تر و بالاتر از سود دهی  کمپانی ،توانست موفقیت بالایی کسب کند .

آمازون برای پیام ها و اظهار نظرهای  مشتریان خود ارزش زیادی قائل است.او مشتریان واقعی خود را از میان کسانی پیدا می کند که  انتقاد و پیشنهاد می کنند.بنابراین  به پیام های داخل سایت و صفحه اینترنتی خود  و  سخنان مشتریان حضوری فروشگاهتان بسیار توجه کنید و بی تفاوت از کنار آن رد نشوید .

مشتریانی که برای شما پیام میگذارند برای کسب و کار شما ارزش قائل هستند آنها زمانی را به شما اختصاص داده اند .این مشتریان همان افراد ریسک پذیر کسب و کار شما هستند که با عطسه خود کسب و کارتان  را گسترش می‌دهند.

 2) دومین راز موفقیت گوگل:

تبلیغات هدفمند دومین راز موفقیت گوگل-apkadmarketing
تبلیغات هدفمند دومین راز موفقیت گوگل

جالب است بدانید بیش از 85 درصد از درآمد گوگل از طریق  تبلیغات برای شرکت های دیگر است .و این مهمترین راز موفقیت این شرکت بزرگ اینترنتی است . شاید از خود بپرسید یاهو نیز در وبسات خود تبلیغات انجام میداد،چه تفاوتی میان تبلیغات گوگل ویاهو وجود دارد ؟

در گذشته بازاریابان مشتریان را هدف قرار می دادند. تبلیغ کنندگان تیزهوش سخت تلاش می کردند تا مطمئن شوند آگهی آنها مناسب بازار مورد نظرشان است،و اینکه  آگهی از طریق رسانه مورد نظر به همان بازار خواهد رسید .اما امروزه مصرف کنندگان هستند که انتخاب می‌کند ،آنها انتخاب می‌کنند که به شما توجه داشته باشند یا نه.

برای درک بهتر جمله بالا یک مثال میزنیم : در گذشته برای تبلیغ غذای کودکان،بازاریابان محصول را برای تمام اقشار مردم  ارائه می دادند، حتی تبلیغ غذای کودک به گوش یک مرد مجرد هم میرسید. اما امروزه بازاریابان متوجه شده اند برای تبلیغ غذای کودک باید بر روی  گروه زنان خانه دار متمرکز شوند،وتبلیغ خود را در محیطی ارایه دهند که مادران در آن حضور دارند،زیرا این افراد به آنها توجه میکنند .

” راز بزرگ تبلیغات و آگهی های گوگل در این است که آنها از نظر مفهومی و زمینه ای مرتبط هستند .گوگل به افرادی که در آن زمینه فعالیت دارند و یا اطلاعات می‌خواهند ،تبلیغات را  ارائه می‌ دهند .

شما به محض اینکه کلمه‌ای را جستجو کنید آگهی مربوط به آن واژه  را می بینید .این را مقایسه کنید با یک آگهی که مثل مهمان ناخوانده، آن هم برای کسی که توجهی به آن ندارد و به دنبال آن نیست  ظاهر می گردد. اگر  قرار است محصول خود را تبلیغ کنید برای کسانی که مشتاق آن هستند تبلیغ کنید

توجه داشته باشید  بی هدف برای همه تبلیغ نکنید چون هزینه تبلیغ بسیار بالاست و تبلیغ برای گروه های کوچک ، هزینه کمتری را نیاز دارد .در ضمن  این نکته را مدنظر داشته باشید گاهی اوقات تبلیغات شما نتیجه معکوس دارد و ضد تبلیغ می شود زیرا حوصله کسانی که به کالای شما نیاز ندارند را سر می برید .

بنابراین مشتریان خود را تشخیص دهید و در محیط های که آنها حضور دارند تبلیغات کنید.کسی که لوازم آرایشی نیاز دارد در میان تبلیغات تلویزونی به دنبال آن نمیگردد بلکه در سالن های ارایشی و فروشگاه های عرضه لوازم آرایشی به دنبال برند مورد علاقه ی خودشان  می گردند  .

شاید این جمله شما را متعجب کند” تبلیغات تلویزیونی حتی یک بطری بیشتر در فروش کوکاکولا تاثیر نداشت”.آیا این جمله حقیقت دارد ؟برای دانستن این مطلب به مقاله روش های صحیح تبلیغات موثر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید