مشکلات کسب و کار های نوپا – راه حل افزایش مشتری با روش گاو بنفش

یکی از مشکلات کسب و کارهای نوپا پیدا کردن مشتری است.در این نوشته که برگرفته از کتاب گاو بنفش است راه حلهای جدید تحول در کسب و کار را آموزش می دهیم.
مشکلات کسب و کارهای نوپا - راه حل افزایش مشتری با روش گاو بنفش | آپکاد
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

یکی از مشکلات کسب و کارهای نوپا پیدا کردن مشتری است .اصولا ما در تولید کمتر مشکل داریم  و به هر نحوی شده محصول را تولید می کنیم.  ولی برای پیدا کردن و افزایش مشتری و بازار فروش ضعف های بسیار زیادی داریم . این مشکل حتی در صنایع بزرگ نیز  به چشم می خورد .در این مقاله که برگرفته از کتاب گاو بنفش قصد دارم به مشکلات کسب و کار های نوپا بپردازم . البته این نوشته برای تمامی کسب و کارها از جمله کسب و کار های اینترنتی و کسب کارهای کوچک و خانگی بسیار کاربرد دارد .

این اطلاعات برای اولین بار توسط گروه تخصصی آپکاد در اینترنت انتشار پیدا می کند.

 در یک بازاریابی عوامل زیادی موثر است مانند محصول، قیمت گذاری، بسته بندی، ترویج محصول برای افزایش فروش، چگونگی جایگاه و مراتب،روابط عمومی و تبلیغ، پیشی گرفتن و … که در علم بازاریابی به 5P معروف است این پارامترها خیلی مهم هستند و می توانم بگویم کتابها و مقالات زیادی در مورد این عوامل نوشته شده است .

 از آنجایی که رسالت تیم آپکاد بیان اطلاعات علمی با زبان ساده و کاربردی است، بنابراین تمامی اطلاعات علمی این مقاله که برگرفته از کتاب پرفروش گاو بنفش است با زبان بسیار ساده و همراه مثال های کاربردی عنوان می شود. شما بعد از پایان این مقالات تسلط کامل برای برطرف کردن مشکلات کسب و کار نوپا، خود را  به دست می اورید و می‌توانید درآمدتان را افزایش دهید .

با یک مثال شروع می کنیم، شما به همراه خانواده با اتومبیل به گردش رفته اید ،از دیدن صدها گاو که مثل تصاویر برجسته کتاب های قصه در مراتع کنار بزرگراه در حال چریدن هستند به وجد می آیید تا کیلومترها همچنان خیره به بیرون نگاه می کنید بعد از20 دقیقه تماشای گاوها را رها می‌کنید. گاوهایی که برای شما شگفت انگیز بودند الان کاملا عادی و معمولی هستند و بعد از مدتی گاوها برای شما کسالت آور می شوند.

آنها شاید گاو جذاب، کامل، با شخصیت و زیبا باشند، اما باز هم خسته کننده هستند  و حالا یک گاو بنفش شاید جالب به نظر برسد اما برای مدتی…

این مثال بسیار کاربردی است و می توانیم آن را  به کسب و کار خود تعمیم دهیم . سعی ما در این است راه های جدید برای پیدا کردن راه حل  مشکلات کسب و کار ها به شما آموزش دهیم . در اینجا صنعت پوشاک ، صنایع غذایی و تلفن همراه  را مورد بررسی قرار می دهیم اگر به اطلاعات و مشاوره بیشتر نیاز داشتید با تیم تخصصی آپکاد در ارتباط باشید .

کسب و کار پوشاک 

ایجاد وجه تمایز

کالا و خدمت شما باید ویژگی منحصر بفردی دارا باشد که دیگران این ویژگی را نداشته باشند-apkadmarketing.com
کسب و کار شما باید ویژگی منحصر بفردی را دارا باشد و گاو بنفش کسب و کار خود باشید|آپکاد

شما در صنعت پوشاک فعالیت دارید و نیاز مشتریان خود را متوجه شده اید. مدل های با کیفیت و قیمت مناسب تولید می‌کنید و تمام سعی خود را برای تبلیغ و بازاریابی می‌کنید . در اولین قدم در شبکه های اجتماعی و اینترنتی تبلیغات می‌کنید یا حتی  از تبلیغات تلویزیونی بهره می‌گیرید .شعار شما کیفیت بالا و هزینه کم است، ولی با این وجود با اقبال مواجه نمی شوید، زیرا دیگران هم به همین شکل بازاریابی می کنند و شما وجه تمایزی با رقبای خود ندارید .

کسب و کار شما باید گاو بنفش باشد،کالا و خدمت شما باید ویژگی منحصر بفردی دارا باشد که دیگران این ویژگی را نداشته باشند. مانند دکمه های خاص در لباس ،رنگ و ست های متفاوت برای زوج های جوان . در صورتی که یک فروشگاه اینترنتی پوشاک دارید ،تست لباس در منزل را داشته باشید، اگر دیگران پیک رایگان دارند شما بسته بندی زیبایی تهیه کنید، یا همراه لباس، اکسسوری های زیبا مانند دکمه سر آستین، دستمال جیب ،کمربند ،…. را قرار دهید .

حتما بخوانید :  جادویی ژاپنی برای رونق کسب و کار - تفکر اوتاکویی در انیمیشن شرکت مانگا

اگر فروشگاه فیزیکی عرضه پوشاک دارید سعی کنید متفاوت تر از همکاران باشید.این تفاوت می تواند طریقه صحبت شما با مشتریان و یا طرز برخورد شما باشد، می‌توانید با مشتری خیلی گرم و صمیمی صحبت کنید و بعد از خرید مانند مهمان عزیز او را تا درب فروشگاه بدرقه کنید . پس در کسب و کار خود به فکر تمایز و گاو بنفش باشید.

کالا و خدمت شما باید ویژگی منحصر بفردی دارا باشد که دیگران این ویژگی را نداشته باشند.

در صورتی که یک کسب و کار نوپا در زمینه پوشاک دارید ،هرگز برای تمامی اقشار پوشاک عرضه نکنید .اگر قصد دارید در این حرفه قدرتمند شوید از یک گروه مشتری شروع کنید، مثلا برای  گروه دختران جوان مانتو های خاص و به روز تهیه کنید و در این حوزه قدرتمند شوید و به مرور زمان گروه مشتریان خود را افزایش دهید .برای اطلاعات بیشتر مقاله چند راهکار خلاقانه در رونق کسب و کار را مطالعه کنید.

کسب و کار  صنایع غذایی

تبدیل تهدید به فرصت 

با تبدیل تهدیدات کسب و کار خود به فرصت ها، در کسب و کار خود اولین باشید|آپکاد
با تبدیل تهدیدات کسب و کار خود به فرصت ها، در کسب و کار خود اولین باشید|آپکاد

تولیدکنندگان روغن سرخ کردنی در سال های اخیر با بحران پالم در روغن ها مواجه شدند این امر باعث شد فروش آنها کاهش پیدا کند ،در این میان یک کارخانه برای اولین بار  این تهدید را به فرصت تبدیل کرد . این کارخانه روغن های سرخ کردنی را در بسته بندی های شفاف عرضه کرد و در تبلیغات خود به این شعار تاکید داشت “روغن شفاف بدون پالم برای قلب شما مفید است “

ممکن است بعد از مدتی رقبای شما مزیت رقابتی شما را متوجه بشوند و سریعا کپی برداری کنند، ولی مطمئن باشید اولین ها همواره برنده هستند. مدام در حال کپی برداری از دیگران نباشید ، متمرکز بر  کسب و کار خود باشید .

در کسب و کار خود به فکر تولید گاو بنفش باشید.کسانی که در هنگام رانندگی با نگاه به آینه عقب و زیر نظر گرفتن حرکت ماشین پشت سر رو به جلو حرکت می کنند احتمال تصادف و واژگونی زیادی دارند.

تبلیغات همواره باعث فروش بیشتر نمی شود. در تبلیغات باید بر وجه تمایز خود تمرکز داشته باشید .

گاهی اوقات تبلیغات اشتباه باعث افت فروش و نابودی کسب و کار شما می شود . برای اطلاعات بیشتر در زمینه تبلیغات به مقاله روش های صحیح  تبلیغات موثر مراجعه کنید.

کسب و کار تولید تلفن همراه 

به روز آوری چرخه تولید محصول 

به فروش محصولتان دل نبندید، این محصول گاو بنفشی است که به زودی گاو قهوه ای می شود|آپکاد
به فروش محصولتان دل نبندید، این محصول گاو بنفشی است که به زودی گاو قهوه ای می شود|آپکاد

شرکت های تولیدکننده تلفن همراه بعد از مدتی از عرضه گوشی قدیمی ،گوشی با تکنولوژی بالاتری را وارد بازار می کنند و قابلیت جدیدتری را به آن می افزایند. این کار به آنها کمک می کند که همواره فاصله خود با رقبا  حفظ می کنند،حتی این شرکت های قدرتمند برای تمامی محصولات خود تبلیغات نمی کنند، زیرا هزینه تبلیغات بالاست.

آنها فقط محصول جدید که دارای تکنولوژی خاص است را تبلیغ می کنند و در کنار آن محصولات دیگر نیز ، فروش می رسد.تبلیغات را برای گاو بنفش کسب و کار خود انجام دهید .برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تبلیغات شرکت های بزرگ به مقاله راز موفقیت شرکت گوگل که هرگز نمی دانستید بروید.

این نکته را در نظر داشته باشید که چرخه تولید محصول کوتاه است و شما نباید در پیشرفت و پیروزی خود غرق شوید باید سریع به دنبال تمایز بعدی باشید.

 می دانیم در دنیایی که ما زندگی می‌کنیم تمام کالاهای مورد نیاز اختراع شده ‏و تقریبا ما برای ادامه حیات نیازی به کالاهای جدید نداریم. همه ما انتخاب خود را کرده ایم از مارک شیر صبحانه تا برند تلفن همراه ،علاقه و فرصتی برای تغییر این انتخاب نداریم و  نمی خواهیم که توجه خود را به بازاریابان بسپاریم.

حتما بخوانید :  چند راهکار خلاقانه در رونق کسب و کار - خلاقیت در افزایش مشتری

از طرفی به نظر می‌رسد گوش مخاطبان ما از تبلیغات پر شده،به تبلیغات تلویزیون  بی عتنا هستند و این تیزرهای تبلیغاتی  آنها را کلافه می‌کند. اگر در اینترنت صفحه تبلیغاتی باز شود سریع آن را می بندیم، اگر با بازاریاب پرحرفی برخورد کنیم از آن فرار می‌کنیم .حتی اگر محصولی را دوست داشته باشیم حاضر نیستیم آن را به دوستان خود معرفی کنیم، واقعاً شرایط سختی برای پیشرفت و موفقیت یک کسب و کار  وجود دارد.

البته در اطراف ما کسب و کار هایی سود آور هم هستند .مثلاً رستوران معروف شهر شما ،یک سایت معروف اینترنتی که از آن خرید می کنید ، یک شرکت موفق و حتی یک فرد موفق ،این  افراد به صورت تصادفی و بدون برنامه پیشرفت نکرده اند ، آنها دستورالعمل‌هایی هایی پیچیده و در عین حال ساده‌ای دارند .

در مقاله چند راهکار خلاقانه در رونق کسب و کار ،چند تکنیک که باعث افزایش چندین برابری درآمد شما می شود را بیان می‌کنیم .  با صرف زمان 10 دقیقه ترفند های کسب و کار های موفق که دوست داشتید بدانید را یاد می گیرید .

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید