لندینگ پیج چیه و چرا اهمیت داره؟

صفحه فرود یا Landing Page، صفحه‌ای ساده در وب‌سایت شماست که به هدف جذب کاربر یا یک تبدیل کاربر به مشتری ایجاد شده می شود.
لندینگ پیج چیست؟ - آپکاد
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

اگر شما یک وب سایت زیبا ایجاد کرده اید و بازدید کنندگان روزانه خوبی دارید اما تقریباً هیچ کدام از آنها به مشتری تبدیل نمی شوند پس احتمالاً شما از لندینگ پیج یا صفحه فرود استفاده نمی کنید.

خوب است بدانید صفحات فرود با سایر صفحات وب سایت شما متفاوت است. لندینگ پیج یکی از کاربردی ترین ابزارها برای تبدیل بازدید کنندگان به سود است. اگر بتوانید مدیریت و طراحی صفحات خود را به گونه ای انجام دهید  که اشتهای مخاطبان شما را برانگیزد ، مطمئناً بازدیدکنندگان را به مشتریان اصلی و در نهایت به مشتریان پولی تبدیل خواهید کرد. اما لندینگ پیج دقیقا چیست و چرا برای تجارت شما مهم است؟ بیایید نگاه دقیق تری داشته باشیم و دریابیم که چگونه می توانید از صفحات فرود به نفع خود استفاده کنید.

لندینگ پیج landing page یا صفحه فرود چیست ؟

صفحه ای که بازدید کنندگان بر روی آن فرود می آیند و سپس بر روی تبلیغات ، پست ، CTA، ایمیل شما کلیک میکنند را صفحه فرود می نامند. این صفحات مستقل به شما کمک می کند تا توجه بازدیدکنندگان خود را به یک هدف واحد هدایت کنید .به همین دلیل  لندینگ پیبج نقش بسیار مهمی در بازاریابی و فروش دارد.

از آنجا که لندینگ پیج با هدف محدودی عرضه می شوند ، اگر به خوبی طراحی شده باشند ، هیچ تغییر جهتی  در صفحات فرود مشاهده نمی کنید . منظور ما از جهت ، مسیری است  که بازدید کننده را به اهداف سایت میرساند. هدف صفحه فرود این است که بازدیدکنندگان را تشویق به انجام اقدامات بیشتر و عدم سرگردان آنها به جای دیگر کند. ما نمی خواهیم به هیچ وجه  به نرخ تبدیل( تبدیل بازدید کننده به مشتری ) خود خدشه ای و ارد کنیم همین دلیل است که صفحات فرود باید تبدیل محور و بدون تغییر جهت باشند.

انواع لندینگ پیج

صفحه فرود Opt-In Landing Pages

لندینگ پیج‌ها به طور پیشفرض قسمت‌های یک سایت مانند هدر، فوتر و سایدبار را ندارند و صفحاتی هستند که جدا از طرح اصلی یک وب‌سایت، طراحی می‌شوند. اما در صفحات فرودی که به صورت Opt-In Pages طراحی می‌شوند، همانند طراحی اصلی سایت، شامل هدر، فوتر و سایدبار نیز می‌شوند.

صفحاتی که به این صورت طراحی می‌شوند، معمولاً به صورت یک فرم یا به شکلی دیگر، در قسمت‌های مختلف یک سایت، قرار داده می‌شوند و طرح آنها به طور کلی، جدا از طرح اصلی سایت نیست.

صفحه فرود Lead Generation

هدف اصلی در طراحی صفحه فرود به صورت Lead Generation، جمع‌آوری اطلاعات کاربران است. این صفحه فرود، معمولاً به صورت فرمی است که در ازای تکمیل آن توسط بازدیدکنندگان، یک هدیه رایگان مانند کتاب الکترونیکی، شرکت در یک دوره آموزشی آنلاین، چندین فیلم آموزشی و هر چیز با ارزش دیگری به آنها داده می‌شود.

اطلاعات دریافتی می‌تواند شامل نام، ایمیل، شماره تلفن و … باشد. به طور معمول در فرمی که برای دریافت اطلاعات کاربران طراحی می‌شود، شرح خدمات توضیح داده می‌شود و به کاربران می‌گوید که تنها با واردکردن اطلاعات درخواستی، می‌توانند به موارد توضیح‌داده‌شده دسترسی داشته باشند.

صفحه فرود Click Through

هدف از طراحی صفحات فرود به صورت Click Through، ارجاع کاربر به صفحه‌ای خاص برای معرفی یک محصول همراه با جزئیات است. این صفحات به این منظور طراحی می‌شوند تا با نمایش محصول همراه با جزئیات، کاربر را مجاب به خرید کنند و در واقع نرخ تبدیل کاربر به مشتری افزایش یابد.

صفحه فرود Squeeze Page

این نوع صفحه تنها با هدف ثبت آدرس ایمیل بازدیدکنندگان ایجاد شده است . آنها معمولاً بسیار ساده هستند ، فقط یک فرم کوتاه روی آن و محتوایی که به طور خلاصه آنچه را که شما ارائه می دهید توضیح می دهد. این نوع صفحات معمولاً با یک ایمیل تشکر همراه است.

صفحه فرود Sales Page

 صفحات فروش با هدف ارتقاء تنها یک پیشنهاد و اطمینان از فروش یک سرویس یا محصول خاص   . ایجاد می شوند .بسته به اینکه چقدر می خواهید به جزئیات بپردازید ، فرم آنها می تواند کوتاه یا بلند باشد CTA  یک صفحه فروش باید دارای یک عنوان جذاب ، محتوای کپی با کیفیت بالا و یک دکمه

صفحه فرود Infomercial

این صفحات معمولاً پر از متن هستند و می توانید از آنها برای اطلاع دادن به گروه مورد نظر خود در مورد محصول یا خدمتی که ارائه می دهید استفاده کنید. در کنار متن ، صفحات اطلاعاتی گاهی اوقات می توانند حاوی تصویر محصول یا فیلم باشند ، به طوری  بازدیدکنندگان می توانند تصویر بهتری از پیشنهاد شما دریافت کنند.


صفحات فرود Splash Page

این یک صفحه واقعی نیست ، بلکه بیشتر یک پنجره بزرگ است که قبل از رسیدن به آخرین مقصد الکترونیکی که شما تعیین کرده اید ، روی صفحه نمایش ظاهر می شود. به طور معمول ، شما هیچ جزئیات را در صفحه splash نمی پرسید ، بلکه اطلاعات مهم را در اختیارکاربران  قرار می دهید. می توانید اطلاعیه ای بدهید ، به آنها اجازه دهید زبان صفحه بعدی را انتخاب کنند ، یک هدیه ارائه دهید وبازدید کنندگان را نسبت به موارد بعدی هیجان زده کند .

صفحات فرود Viral Landing Pages

هدف از صفحه فرود ویروسی این است که تا آنجا که ممکن است به افراد بیشتری منتقل شود . این کافی نیست که بازدیدکنندگان فقط برای چیزی ثبت نام کنند ، بلکه می خواهید آنها در مورد آنچه پیدا کرده اند با دیگران صحبت کنند. مهم است که محتوای صفحه را جذاب و جذاب نگه دارید و دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را نیز در بر داشته باشید تا صفحه به درستی ویروسی شود.

طراحی لندینگ پیج

طراحی یک صفحه فرود به اندازه محتوای آن اهمیت دارد.  شما می خواهید یک صفحه بصری خیره کننده ایجاد کنید که با بازار هدف شما مطابقت داشته باشد تا بازدیدکنندگان را به خود جذب کند.

اگر با طراحی صفحه فرود از ابتدا راحت نیستید ، می توانید از شرکت های طراحی وب سایت کمک بگیرید . در این راستا آژانس بازاریابی آپکاد با مشاوره رایگان در کنار شماست

برای طراحی لندینگ پیج از تصاویری استفاده کنید که بتوانند احساسات مورد نظر شما را از مخاطب برانگیخته و کارها را ساده نگه دارند. از رنگ ها زیاده روی نکنید ، آنها را هماهنگ کنید و در مجموع به 3 یا 4 رنگ بچسبید . نکته دیگری که باید به آن توجه کنید تضاد است. 

مهم است که عنوان و CTA را برجسته کنید ، بنابراین به سراغ رنگ هایی بروید که آنها را از بقیه صفحه متمایز می کند.

برای جلب اعتماد بازدیدکنندگان ، لوگوی نام تجاری شما باید بلافاصله قابل مشاهده باشد ، بنابراین بهترین کار این است که آن را در بالای صفحه قرار دهید.

نکته آخر اینکه مطمئن شوید صفحه شما کاملاً ریسپانسیو است و به سرعت در موبایل بارگیری می شود. شما نمی خواهید نرخ پرش سایت خود را به خطر بیندازید فقط به این دلیل که بارگذاری تصاویر زمان زیادی می برد.

نتیجه گیری

لندینگ پیج به شما کمک می کند تا بازدیدکنندگان را به سرنشینان و در نهایت ، به مشتریان پولی تبدیل کنید. آنها شما را قادر می سازند تا به مخاطبان مورد نظر خود برسید و چیزهای مورد علاقه را به آنها پیشنهاد دهید .

شما چیزی نمی خواهید که مانع از کلیک افراد بر روی دکمه فراخوان یا پر کردن فرم ثبت نام شود. بهترین کار این است که آنها را بدون شلوغی و طراحی ساده ، اما فریبنده نگه دارید. مهمتر از همه ، آنها باید انتظاراتی را که بازدیدکنندگان شما هنگام مشاهده تبلیغ شما دارند ، برآورده کنند. به این اصول ساده پایبند باشید و مطمئناً صفحه فرود شما شروع به سود آوری برای شما می شود .

ممنون که تا پایان این مطلب با آپکاد همراه بودید برای سفارش طراحی سایت و یا طراحی لندینگ پیج ما در خدمتتون هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید