محتوای گرافیکی چیه؟روش های تولید محتوای گرافیکی

. تولید محتوا گرافیکی بسیار سودآور است زیرا تصویر در کوتاه ترین زمان هدفی که در پی دارید را به مخاطب نشان داده و باعث جذب مخاطب می شود .
تولید محتوای گرافیکی - ت آژانس بازاریابی آپکاد بهترین سایت تولید محتوا در اصفهان
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

همانطور که میدانید تولید محتوای گرافیکی به سبب سادگی که در بطن آن وجود دارد ، توجه بسیاری از مخاطبین را به سایت شما جلب خواهد کرد . محتوای گرافیکی بر روی سایت شما تاثیر به سزایی دارد به گونه ای که بسیاری از افراد از طریق محتواهای گرافیکی بخش های مختلف سایت را می شناسند و از آن استفاده میکنند.

گرافیک که به معنی استفاده از هنر بصری برای خلق آثار می باشد، کارآیی بسیار زیادی در انتقال مفهوم درست خدمات شما دارد. پس بهتر است اینگونه بیان کنیم:  طراح گرافیک و تولید کننده دو جزء اصلی برای بالا بردن کیفیت هر کاری هستند و این دو، در کنار هم می توانند باعث به وجود آمدن نوآوری شوند.

تولید محتوا گرافیکی

از بین ۴ نوع مختلف محتوا تمرکز این مقاله بر روی تولید محتوا گرافیکی است که در ادامه به معرفی این موضوع پرداخته ایم . تولید محتوا گرافیکی کمک بسیاری به جذب سریع مخاطبان می کند زیرا تصویر در کوتاه ترین زمان ممکن هدفی که در پی دارید را به مخاطب نشان داده و باعث جذب مخاطب می شود . البته لازم است تولید محتوا گرافیکی توسط یک متخصص گرافیک انجام شود تا بتواند بالاترین میزان تاثیر را بگذارد . توصیه می شود از تولید محتوا گرافیکی در کنار تولید محتوای متنی استفاده شود تا بالاترین تاثیر را مشاهده کنید .

اهمیت تولید محتوای گرافیکی :

به دلیل این که تصاویر یکی از بهترین و ماندگار ترین رسانه ها هستند، شما باید با انتخاب مناسب آن ها در بازی رقابت از  بین رقبای خود سبقت بگیرید و در بازی رقبا پیروز شوید.

با استفاده از گرافیک می توانید نقش هایی را در ذهن مخاطب بوجود آورید که ترغیب شود مطالب را بخواند و برای رسیدن به نتیجه ی کار علاقه داشته باشد یا کار شما آنقدر قوی باشد که نقش همیشگی در خاطر فرد به وجود آورید تا با شنیدن اسم شما تصویر برند شما یا کلیت کار گرافیکی شما را به یاد آورد.

وقتی محتوای فعالیت شما به طور صحیح ارائه شود، تعداد کسانی که مطالب و جزئیات آن را می‌خوانند بیشتر و بازدهی کار شما بالاتر می رود و به خواسته های خود نزدیک می شوید.

نکته ی طلایی برای داشتن نتیجه ی دلخواه شما این است که  باید به روز باشید و به طور منظم از الگو های درست استفاده کنید تا جزء انتخاب های اولیه شوید، تا جایی که رتبه ی نخست را در موتور جستجوی گوگل بدست آورید.

هدف دیگر این است که اعتبار برند شما بین بقیه بالاتر برود و اعتماد دیگران را به خود جلب کرده و در نهایت با همه ی این تلاش ها، مشتری مورد نظر پیدا شود.

مزایای تولید محتوای گرافیکی

برندسازی

استفاده از محتوای گرافیکی در سایت می تواند سایت شما را با ارزش تر از پیش کند از این رو در محبوبیت برند شما تاثیرگذار خواهد بود . لازم به ذکر است که محتواهای گرافیکی در سایت باید با برند و لوگو شما هم خوانی داشته باشند تا به نوعی امضای شما در آن ها دیده شود . به طور مثال در سایت های فروشگاهی استفاده از محتواهای گرافیکی جذاب کمک بسیاری به تبدیل مخاطب به مشتری می کند از این رو استفاده از آن ها یکی از مهم ترین مسائل مرتبط به تولید محتوای سایت های فروشگاهی است .

ارتباط موثربا تولید محتوای گرافیکی

با داشتن محتواهای گرافیکی با مضمون مناسب به راحتی می توانید با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید .

طراحی گرافیکی

وبسایتی که دارای طراحی گرافیکی خوبی باشد از نظر مردم زیبا تلقی شده و با حسی خوب در سایت به گردش میپردازند . استفاده از طراحی های گرافیکی زیبا در امر طراحی سایت مهمترین مسئله ای است که باید در نظر گرفته شود . طراحان وب نه تنها به تصاویر مورد استفاده دقت می کنند ، بلکه حواسشان به هارمونی رنگ ها نیز است تا مخاطب حسی مناسب را از سایت بگیرد . البته تمامی این موارد بر اساس نوع سایتی که طراحی میکنند قابل تغییر است .

ویژگی های تولید محتوای گرافیکی :

ابتدا باید خواندن آن محتوا برای ما آسان باشد و مشتریان بتوانند سریع و راحت مفهوم را متوجه شوند تا تصمیم بهتری بگیرند.

باید از هر آنچه که استفاده می کنید،  کیفیت مناسب با کنتراست بالایی داشته باشد تا خواننده به موضوع جذب شده و مفهوم را درک کند .

دومین مورد این است که باید برای کار خود زمان بخرید، یعنی فرصت مناسب داشته باشید تا خوب فکر کنید و کلمات کلیدی را انتخاب کنید.

کاربرد های تولید محتوای گرافیکی

• تبدیل کردن مخاطب به مشتری
• راهی آسان برای ارائه اطالاعات
• خلاصه کردن مطالب و ارائه آن ها در کمتر از یک دقیقه
• مناسب برای متن های طولانی
• اشتراک گذاری راحت در شبکه های اجتماعی
• تاثیر مثبت بسیار بر روی سئوی سایت و بالا بردن رتبه آن در گوگل
• کاهش خستگی مخاطبین

انواع مختلف تولید محتوای گرافیکی

تولید محتوا گرافیکی می تواند به صورت های مختلفی باشد که هر کدام به نوع خود بهترین تاثیر را می توانند بگذارند . در ادامه چندین دسته مهم از انواع محتواهای گرافیکی معرفی شده اند .

• اینفوگرافیک
• اسلایدها
• موشن گرافیک
• عکس نوشته
• اسکرین شات
• استیکر
• گیف

در بین موارد گفته شده اینفوگرافیک بیشترین تاثیر را در جذب مخاطب دارد ولی اینفوگرافیک چیست ؟

اینفوگرافیک چیست ؟

اینفوگرافیک به اطلاعات بی روح، جان تازه می بخشد و محتوای کلی را دلربا می کند که این مورد، از قدرتمند ترین و با نفوذ ترین انواع تولید محتوا گرافیکی است. این روش، جزء بخش های تفکیک ناپذیر است طوری که حتی اگر فرد از موضوع هیچ گونه آگاهی قبلی نداشته باشد، با این روش تمامی مسائل را متوجه می شود.

مزایا استفاده از اینفوگرافیک:

  1. مخاطب را ترغیب به پایان رساندن مطلب و استفاده از خدمات می کند.
  2. قابلیت اشتراک در فضای مجازی را دارد.
  3. سهولت استفاده و درک در این روش نسبت به گزینه های دیگر بیشتر است.
  4. برای فعالیت هایی نظیر بازاریابی و فروش بسیار مناسب است.
  5. علاوه بر رساندن تمام جزئیات یک موضوع، تبلیغ بسیار خوبی است.

نتیجه گیری :

ایده پردازی اولین قدم است و هر محتوایی که می خواهید تولید کنید، ابتدایی ترین چیزی که لازم دارید، ایده است که بتوانید اون رو به بهترین شکل نمایش بدهید.

دومین راه پیدا کردن منابع معتبر می باشد، قطعاً همه ما اطلاعات کافی درباره موضوعات مختلف برای تولید محتوا نداریم پس برای این کار باید جستجو را شروع کنیم  و منابع معتبری رو در دنیای وب پیدا کنیم.

سومین کار بررسی رقیبان در زمینه ی فعالیت ما است. چیزی که  بررسی رقبا رو جدی تر می کند، پیدا کردن مواردی برای دو مرحله قبلی است. یعنی شما  با بررسی رقبا ایده می گیرید و منابع معتبری رو پیدا می کنید.

چهارمین فرآیند، فراهم کردن شرایط محیطی است که نوع وسیله ای که می خواهید از طریق آن محتوا تولید کنید، مکانی که برای تمرکز بیشتر نیاز دارید را برای شروع باید در نظر بگیرید.

پنجمین و آخرین فرآیند، پیدا کردن کلیدواژه های پرجستجو می باشد.

از کلیدواژه ها برای تولید محتوا مخصوصاً تولید محتوا سایت که یک نکته حیاتی است، نباید  غافل شوید.

همیشه برای بالا بردن سطح دانش و آگاهی خود در این زمینه باید به موارد متعددی همچون خواندن مطالب مجله ها و سایت هایی که در این راستا فعالیت دارند توجه کنید چون شما را در مسیر پیشرفت قرار می دهد و برتری بین سایر رقبا را به دست می آورید.تیم آپکاد برای رسیدن به این موفقیت ها با مشاوره رایگان در کنار شماست با ما در تماس باشید

مطالب جذاب بیشتری بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید