سئو محلی چیه و چه کاربردی داره ؟

سئو محلی یا لوکال سئو بهینه سازی سایت برای مخاطبان محلی است و مخاطبین هدف از طریق جستجوی آنلاین بر اساس محدوده جغرافیایی شما راپیدا می کنند
سئو محلی - آژانس بازاریابی دیجیتال آپکاد
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

سئو محلی یا لوکال سئو به نوعی از سئو سایت و بهینه سازی سایت گفته می‌شود که از طریق آن مشتریان هدف شما می‌توانند کسب‌وکار شما را از طریق جستجوی آنلاین بر اساس محدوده جغرافیایی پیدا کنند.

جستجوی محلی می تواند باعث بهبود وضع کلی یک کسب و کار شود. طبق آمارهای به دست آمده، اگر شما دارای یک فروشگاه اینترنتی باشید، حدود 50 درصد از جستجوی محلی که انجام می شود در حوزه کسب و کار شما، در نهایت منجر به بازدید از وب سایت فروشگاهی شما شده و تقریبا 18 درصد از این افراد خرید خود را از سایت شما انجام می دهند.

در حقیقت سئو محلی یک مفهوم نسبتا جدید در بهینه سازی سایت برای موتور جستجوی گوگل است. گوگل مکان جغرافیایی افراد و سوابق جستجوی آنها را در نظر گرفته و نتایج خود را براین اساس بازچینی میکند.

سئو محلی یا لوکال سئو چیست؟

سئو محلی یا لوکال سئو بهینه سازی سایت برای مخاطبان محلی است. اگر شما نیز یک کسب و کار با بازار هدف محلی دارید، سئو محلی از انواع سئو ای است که شما باید برای بهینه سازی سایت آن را بلد باشید. 

local seo به شما کمک میکند در بازار کوچکتر از بازار جهانی رقابت کنید. استفاده از روش های سئو محلی (Local SEO) برای بعضی از کسب کار ها از جمله رستوران ها، کافه ها، مشاور املاک، آموزشگاه ها، آرایشگاه ها و … به طور حتم به شما پیشنهاد میشود. 

عوامل موثر بر سئو محلی

پروفایل Google My Business خود را از سئو محلی متمایز کنید

طبیعتا باید پروفایل Google My business داشته باشید. این نمایه به شما امکان می دهد تا رتبه های خود را بر روی SERP ها و همچنین بر روی نقشه ای که گوگل هنگام مرور فهرست های محلی خود نشان می دهد، قرار دهید. البته دقت داشته باشید که پس از ایجاد پروفایل و حساب کاربری خود در این پلتفرم و تنظیم آن برای لینک دادن به وب سایت شما، کار سئو محلی به اتمام نرسیده است؛ بلکه هنوز فعالیت هایی وجود دارد که باید آن ها را انجام دهید نت نتیجه خوبی کسب کنید. همچنین می توانید از پروفایل Google My Business خود برای ارسال مطلب های کوتاه و اطلاعیه های استفاده کنید.

اسلایدر سئو محلی گوگل

اسلایدر گوگل یک عکس رنگی و افقی است که در بالای نتایج جستجو پدیدار می شود. اسلایدر گوگل 9 نتیجه برتر جستجوی محلی را برای شما به نمایش می گذارد. تمامی تصاویر نمایش داده شده در این بخش از پروفایل گوگل پلاس این مکان ها که توسط خود صاحب حساب کاربری (مسئول سئو محلی) و یا مشتریانتان بارگذاری میشوند دریافت میگردد.برای آنکه در اسلایدر گوگل باشید مراحل زیر را باید طی کنید

درخواست یک صفحه Google + کنید و فرم مربوط به آن را به طور کامل پرکنید.

عکس های با کیفیت در صفحه Google+ خود آپلود کنید.

مشتریان خود را تشویق به گذاشتن نظریاتشان در صفحه Google+ خود کنید.

لینک های مناسب از سایت هایی در زمینه کاری خودتان کسب کنید. این لینکها باید با هدف گذاری روی نام تجاری و یا برند شما باشند.

ثبت سایت خود در دایرکتوری ها

بعد از اینکه کسب و کار خود را در پلتفرم Google My Business ثبت کردید، نکات آموزش سئو محلی زیادی وجود دارد که باید آن ها را به کار ببرید. بسیاری از افراد تصور می کنند که تنها با ثبت سایت خود در Google My Business می توانند سئو محلی مناسبی داشته باشند.

شما باید سایت خود را در دایرکتوری های محلی ثبت کنید. دقت داشته باشید که برای انتخاب دایرکتوری های مناسب باید نیازهای اساسی کسب و کارتان را در نظر بگیرید. البته دقت داشته باشید که برای این کار سایت هایی وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها سایت خود را به صورت خودکار در دایرکتوری های متفاوت ثبت کنید. این کار می تواند مقدار بسیار زیادی به شما در صرفه جویی زمان کمک کند.

NAP

NAP مخفف نام، آدرس و شماره تلفن است. اخیرا چند عبارت همانند NAPU (نام، آدرس، شماره تلفن، URL) و یا NAPW (نام، آدرس، شماره تلفن، وب‌سایت) نیز پدیدار شده‌اند.

داشتن NAP نادرست و نامنسجم روی سئو محلی شما تاثیری منفی دارد.

طبق نظر مقاله‌نویس to Search Engine Land؛ به نام وایلز آندرسون، شاخص استنادی درواقع یک مشکل مهم است که روی رنکینگ سئو محلی شما تاثیر می‌گذارد.

اگر NAP شما در وب دچار تغییرات زیادی شده است به خصوص اگر بعضی از این تغییرها منقضی شده‌اند، باعث می‌شود که اعتماد به اطلاعات شما از جانب مشتریان و گوگل سخت باشد. اگر گوگل فکر کند که داده‌های شما بی‌ارزشند این باعث می‌شود که رنکینگ جستجوی محلی شما تنزل کند.

باکس جستجوی محلی 

باکس جستجوی محلی یک نوع سنتی از نمایش نتایج محلی است که در آن نام تمامی تجارت های محلی حاوی عبارت جستجو شده به نمایش گذاشته می شود. این باکس محلی معمولا بعد ازنمایش سه نتیجه کلی نمایش داده می شود. رتبه بندی سایت در باکس های جستجوی محلی به بیش از 150 متغیر شناخته شده و ناشناخته! بستگی دارد.

بهینه‌سازی سئو داخلی در سئو محلی

بهینه‌سازی صفحاتتان از آن حیث اهمیت دارد تا بتوان برای کلمات کلیدی‌ای که مخاطبین هدفتان به دنبالشان هستند رنک دریافت کنید و موجب افزایش بازدید سایت  شوید. به منظور بهینه سازی سایت و سئو سایت در اصفهان میتوانید از تیم حرفه ای آپکاد کمک بگیرید.

تولید محتوای جذاب بر اساس اصول سئو سایت

یکی از بخش های مهمی که تاثیر زیادی در بهبود سئو محلی دارد، تولید محتوا است. شما باید با یادگیری اصول آموزش تولید محتوا و به کارگیری تمام آن ها در روند کاری خود، محتواهایی جذاب تولید کنید که بتواند کاربران هدف زیادی را به وب سایت شما وارد کند.

نکته مهمی که در این زمینه باید آن را رعایت کنید این است که محتوای تولیدی شما باید کاملا مطابق با سلیقه ها و علایق کاربرانی باشد که می خواهید آن ها را با استفاده از سئو محلی جذب برند خود کنید.

ابزارهای سئو محلی

1. Whitespark Local Citation Finder

 یک شاخص استنادی درواقع نقل‌قول آنلاینی از نام، آدرس،  شماره تلفن برای یک کسب‌وکار محلی است. شاخص استنادی به این دلیل اهمیت دارد که به پوشش‌دهی کسب‌وکارهای محلی در سرچ‌های آنلاین و زمانیکه کسب‌وکارهای محلی شاخص‌های استنادی‌شان را به منظور تضمین دقت در داده‌ها مدیریت می‌کنند،  کمک می‌کند. این باعث افزایش اعتماد این لیست‌های آنلاین می‌شود.

2. Moz Local

نسبت به همتایان قیمت کمتری دارد ( 99 دلار در هر سال با سطحی حرفه‌ای از خدمات به ازای 179 دلار درهر سال). Moz Local تضمین می‌کند که لیست‌بندی کسب‌وکار شما در گوگل و فیسبوک اعتبارسنجی شده است و لیست‌بندی شما را در اکوسیستم جستجو توزیع می‌کند. به علاوه، Moz Local با جمع‌کنندگان داده همکاری دارد تا به لیست‌بندی کمک کند و تضمین کند که کسب‌وکار شما حتما بازدید می‌شود.

3.  Ahrefs 

به بررسی لینک پشتیبان که به اندازه همین لینک‌ها اهمیت دارد کمک می‌کند ( که به سمت وب‌سایت شما هدایت می‌شوند) و به عنوان شاخصی از اعتبار وب‌سایت به کار می‌رود. Ahrefs تحلیل رقیب، تحقیق کلمه کلیدی و اطلاعاتی درمورد متون لنگری است که دیگر وب‌سایت‌ها به هنگام بک لینک دادن به سایت شما استفاده می‌کند.

4. Buzzstream

این ابزار از 24 دلار  شروع و کاربرد حرفه‌ای آن 299 دلار در ماه است. Buzzstream دریافت لینک‌های پشتیلان محلی را تسهیل می‌سازد که به شما در شناسایی و ایجاد رابطه با تاثیرگذاران محلی با تحقیق درمورد تاثیرگذاران، پیگیری مکالمات و ارائه مطالب گزارشی به کمپین‌های خارج از دسترستان، عملکرد تیم و جایگذاری لینک کمک می‌کند.

 

 نتیجه گیری :

برای سئو محلی سایت باید ابتدا کلمات هدف خود را انتخاب کنید. تجارت خود را از زوایای گوناگون نگاه کنید و عباراتی که ممکن است به ذهن کاربران برسد حدس بزنید. لیستی از کلمات و عبارات خود تهیه کنید و با استفاده از ابزار Keyword Planner پر بازدیدترین ها را مشخص کنید.
سپس هرعبارت را در گوگل جستجو کرده و رقبای خود را بررسی کنید، شما باید پربازدیدترین و کم رقابت ترین عبارت را برای هدف گذاری اولیه خود برگزینید، اگر در این رقابت ساده پیروز شدید آمادگی برداشتن قدم های بزرگتر را نیز خواهید داشت.

ممنون که تا پایان این مطلب با ما بودید برای گرفتن مشاوره رایگان و همچنین  ارائه نظرات ارزشمندتان با تیم آپکاد در تماس باشید.

مطالب جذاب بیشتری بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید