سئو سایت گردشگری در اصفهان – افزایش بازدید و درآمد سایت گردشگری

صاحبان شرکت های گردشگری اصفهانی برای رونق دادن به کسب و کار خود نیازمند سئو سایت گردشگری در اصفهان  هستند . باسئو سایت درآمد خود را افزایش دهید .
سئو سایت گردشگری - آژانس بازاریابی دیجیتال آپکاد
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

صاحبان شرکت های گردشگری اصفهانی برای رونق دادن به کسب و کار خود نیازمند سئو سایت گردشگری در اصفهان  هستند. سئو seo  یا بهینه سازی موتور جستجو کمک می کند که وب سایت مورد نظر در موتور های جستجو از قبیل گوگل، در معرض دید بیشتری قرار بگیرد.

سفر و گردشگری یکی از رقابتی‌ترین حوزه‌ها در دنیای SEO است. شرکت‌های گردشگری نه‌تنها باید با یکدیگر رقابت داشته باشند، بلکه رقیب مدل‌های تجاری دیگر نیز هستند که با انتشار انواع مختلفی از محتوا تلاش دارند.

از طرفی، حجم اطلاعات در حوزه گردشگری نیز بسیار بالاست چرا که بر اساس نیاز کاربران و در ایام مختلف مثل فصول متفاوت، می‌توان انواع محتوا را منتشر کرد.

اهمیت سئو سایت گردشگری در اصفهان

بر اساس گزارش  یکی از بزرگ ترین منابع گردشگری، 66 درصد از مسافرانی که قصد تفریح دارند و 59 درصد از مسافرانی که قصد سفر کاری دارند از طریق موتورهای جستجو روند سفر و رزرو خود را انتخاب می کنند. این موضوع بسیار جالب به نظر می رسد، با وجود اینکه آژانس های هواپیمایی معروفی برای انتخاب وجود دارد، وقتی کسی قصد سفر می کند به موتورهای جست و جو مراجعه می کند.

پس با بهینه سازی سایت گردشگری میتوان رتبه بالایی در موتورهای جست و جو مانند گوگل کسب کرد و در نتیجه جذب مشتریان داشت. به این شکل سئو سایت گردشگری در اصفهان سهم بالایی در درآمد زایی و رونق بخشی به کسب و کار گردشگری دارد.

مزایای استفاده از سئو سایت گردشگری

امروزه بهترین روش بازاریابی، بازاریابیِ اینترنتی است که سئو سایت گردشگری یکی از مهمترین شیوه های بازاریابی در صنعت گردشگری است.
اگر تصمیم به سفر داشته باشید دیگر مانند گذشته برای کسب اطلاعات و تهیه بلیط و رزرو آن و محل اسکان، احتیاج نیست که به جاهای بخصوصی مراجعه کنید.بلکه در خانه و با کمترین زمان ممکن میتوان بلیط تهیه کنید.
با قرار گرفتن در صفحه نخست گوگل میتوان توریست های فراوانی که در هر کجای جهان و یا ایران هستند را جذب کرد، توریست هایی که با استفاده از سرچ در گوگل دنبال یافتن بهترین سایت گردشگری هستند. این موضوع به ویژه برای سئو سایت گردشگری در اصفهان بیشتر اهمیت پیدا می کند زیرا اصفهان یک شهر توریستی حساب می شود.

موارد مهم در سئو سایت گردشگری در اصفهان

 • وبسایت خود را به گونه ای طراحی کنید که موبایل فرندلی باشند، توسط کسانی که با موبایل در حال تحقیق و رزرو و برنامه ریزی برای سفر خود هستند بازدید بیشتری را خواهید داشت.
 • استفاده از لینک های معتبر برای وبسایت گردشگری؛ از موارد خیلی مهم در سئو سایت است.
 • از کلمات کلیدی استراتژیک بجای کلمات کلیدی معمولی و عمومی استفاده کنید
 • اگر شما در وبسایت خود چندین مقصد و تور را ارائه میدهید، میتوانید برای مقاصد مختلف، لندینگ پیج ایجاد کنید.
 • از تصاویر و چهره های مناسب برای وبسایت خود استفاده کنید وبا استفاده از تصاویر چشمگیر و خیره کننده و مناسب برای بهینه سازی و سئو ترافیک بهتری کسب نمایید.
 • از عناوین کوتاه و واضح استفاده کنید، مهمترین مفاهیم خود را به صورت پیشرو در ابتدای مقاله بنویسید.
 • کیفیت صفحات وبسایت خود را ملاک قرار دهید نه کمیت آن را.

تاثیر سئو محلی بر سایت گردشگری

یکی از راه ها و روش هایی که می توانید برای سئو سایت گردشگری خود از آن استفاده کنید استفاده از سئو محلی یا local SEO  می باشد. برای مثال شما سئو سایت گردشگری در اصفهان را فقط برای شهر اصفهان انجام میدهید. با این کار زمانیکه کاربران در جستجو آدرس و شماره تلفن شما هستند به راحتی می توانند به آنچه مورد نیازشان می باشد دسترسی داشته باشند.

 • به صفحه اصلی وب سایت خود آدرس محلی خود را اضافه کنید
 • عنوان های صفحات خود را به درستی بهینه سازی کرده و از برچسب ها و توضیحات مناسب برای مرجع و موقعیت مکانی خود استفاده کنید
 • از سایت های قابل اعتماد لینک های با کیفیت دریافت کنید
 • از اینکه مشخصات شما در تمام کانال ها یکسان درج شده است اطمینان حاصل کنید
 • سایت خود را به دایرکتوری ها و سایت های نیازمندی محلی اضافه کنید.

نقش دو زبانه یا چند زبانه بودن سایت گردشگری

اگر سایت گردشگری خود را از ابتدا به صورت دو یا چند زبانه طراحی کنید به وسیله آن می توانید با دنیای دیجیتال بین المللی هم مراوده داشته باشید و می توانید توریست ها وگردشگران خارجی را نیز جذب کرده، بهتر است از همان ابتدای طراحی سایت گردشگری این موضوع را در نظر بگیرید و به آن توجه داشته باشید که حداقل یک زبان مانند انگلیسی که زبان اول بین الملل است درآن بگنجانید، این کار می تواند شما را در میان رقبا بالاتر ببرد و سئو سایت شما را افزایش دهد.

راهکارهای جالب برای بهبود سئو سایت گردشگری در اصفهان 

کمک گرفتن از اینفلوئنسرهای فعال در زمینه گردشگری

یکی از مرسوم‌ترین شیوه‌ها برای گرفتن بک لینک و معرفی برند، همکاری با اینفلوئنسرهای حوزه سفر است..

لینک‌ها برای رتبه گرفتن در گوگل هم‌چنان اهمیت دارند و از این طریق، علاوه بر دریافت بک لینک می‌توان به شناخته شدن برند نیز کمک کرد. تا زمانی که شما در بزرگترین پرتال‌های گردشگری معرفی نشوید، برند شما آن‌گونه باید شناخته نخواهد شد.

٫ استقبال از مخاطبان و بازارهای جدید

توجه به بازارهای جدید هم اهمیت بسیاری برای بهبود سئو سایت گردشگری در اصفهان دارد.

در حال حاضر باید به بازارهایی که دسترسی بیشتری به اینترنت دارند، توجه بیشتری داشت یک مثال خوب این است: مطابق با داده‌های SocialBlade، هم‌اکنون ۴ مورد از ۱۰ کانال اول یوتیوب در دنیا هندی هستند.

بنا بر گزارش سازمان جهانی گردشگری تا سال ۲۰۲۰، تعداد توریست‌های خارجی کشور هند به بیش از ۵۰ میلیون نفر خواهد رسید. در حال حاضر نیز تعداد این گردشگران با نرخ ۱۰ تا ۱۲ درصد در سال در حال افزایش است.

بنابراین یافتن بازار های جدید باید در اولویت های سئو سایت گردشگری قرار گیرد.

٫ استفاده درست از لحظه‌های مایکرو در محتوا

لحظه‌های مایکرو (micro-moments)، لحظه‌هایی هستند که کاربر برای یادگیری چیزی، انجام کاری، فهمیدن موضوعی، تماشا کردن چیزی، یا خریداری محصولی خاص، سراغ دستگاهی هوشمند (عموما موبایل) می‌رود. استفاده درست از این لحظه‌ها به بهبود سئو سایت های گردشگری کمک بسزایی خواهد کرد.

در سال ۲۰۱۶، گوگل اطلاعاتی از چهار لحظه مایکرو و مهم در حوزه سفر و جایگاه آنها را منتشر کرد که احتمالا برای شما نیز جالب باشند:

لحظه‌های رویاپردازی

لحظه‌های برنامه‌ریزی

لحظه‌های رزرو کردن

لحظه‌های تجربه کردن 

در هرکدام از لحظه‌هایی که به آنها اشاره کردیم، اهداف و نیات متفاوتی وجود دارد که بسته به رفتار کاربر می‌توان از آنها بهره برد. درک چگونگی حضور در هر مرحله از سفر و تجربه کاربر، موضوعی بسیار کلیدی است.تولید محتوا برای هر کدام از این لحظات تخصص ویژه ای میخواد.

 گفتنی‌ست تولید محتوا به‌تنهایی برای موفقیت شما کافی نخواهد بود و در هر مرحله از قیف بازاریابی، باید مخاطبان را هدف قرار دهید.

مراحل سئو سایت گردشگری

بهینه سازی صفحه اصلی سایت گردشگری

برای سئو صفحه اصلی موارد زیر را در نظر میگیریم

 • عکس های زیبا از تورهای شما
 • عکس های زیبا از افراد خوشحال در تعطیلات
 • معرفی محبوب ترین تورها
 • پیشنهادات یا معاملات ویژه
 • محتوای محبوب ترین از وبلاگ شما
 • چند کلمه در مورد کسب و کار شما و آنچه که خدمات شما را از بقیه متفاوت می کند
 • یک راه آسان برای بازدیدکنندگان برای جستجوی تورها (بر اساس منطقه، نوع، امکانات یا هزینه ها)
 • از نظر جستجوگرها، صفحه اصلی باید به گوگل چندین نشانه در مورد ماهیت کسب و کار و حوزه عملیاتی سایت ارائه دهد.

سئو لندینگ پیج

هدف از لندینگ پیج یا صفحه فرود متقاعد کردن کاربر به انجام کاری است .برای سو این صفحه به مورد زیر توجه کنید

 • جزئیات اطلاعات از خدمات مورد نظر (برای مثال تعداد افراد مجاز برای رزرو تور)
 • گالری تصاویر غنی با عکس های با کیفیت خوب
 • نقشه ای که محل دقیق مکان را نشان می دهد
 • امکانات و خدمات ارائه شده
 • نرخ و تقویم دسترسی
 • نقد های کاربران
 • جزئیات تماس
 • چت آنلاین
 • فراخوان برای عمل یا Call to action

تولید محتوا:

تولید محتوا در تمامی سایت ها از اهمیت ویژه ای بر خوردار است . برای سایت های گردشگری نباید محتوا تکراری و کسل کننده استفاده کنید بلکه باید این محتوا اطلاعات ارزشمند و مفید به همراه سوالات متداول مسافران باشد. برای تولید محوا نیازمند استرتژی تولید محتوا هستید که می توانید از خدمات رایگان آپکاد بهره مند شوید .

بهینه سازی شبکه های اجتماعی برای سئو

گرچه سیگنال های اجتماعی به طور مستقیم بر رتبه بندی تاثیر نمی گذارند، اما می توانند در تعدادی از فاکتورهای غیر مستقیم سئو کمک کننده باشند.

ایجاد بک لینک های موثر

استفاده از ساخت لینک برای صنعت های پر رقابتی مثل صنعت گردشگری یک امر اجتناب ناپذیر است و باید صورت گیرد. SEO بیرونی هنوز یکی از عوامل تاثیر گذار رتبه بندی است و لینک های دریافتی با کیفیت خوب برای دستیابی به رتبه بندی بالا لازم است.

علاوه بر عوامل فوق، برای بالابردن سئو سایت گردشگری باید این موارد را نیز در نظر بگیرید .سرعت صفحه، ریسپانسیو بودن سایت، استفاده صحیح از URL های کانونیک، صفحه 404، اجرای صحیح وب سایت های چند زبانی، پیگیری، بهینه سازی تصاویر و فیلم ها، نقشه های سایت، پیکربندی صحیح ابزار Google Webmaster و بسیاری دیگر  موارد لازم برای سئو  وب سایت گردشگری  است

نتیجه گیری :

برای سئو در زمینه گردشگری لازم است یک تیم تخصصی روی سایت شما فعالیت کند. تیمی که علاوه‌بر آشنایی با تمامی پارامترهای روز گوگل، با زمینه‌ی کاری شما هم آشنا باشد. برای مثال اطلاع از اینکه در چه بازه‌ی زمانی کدام کلمات یا عبارات کلیدی بیشتر جستجو می‌شوند، می‌تواند نتایج به‌دست آمده از بهینه سازی سایت را برای آژانس گردشگری دگرگون کند. همچنین اگر تیم سئو از تغییرات روزانه الگوریتم‌ها و به‌روزرسانی‌های گوگل با خبر نباشد، نمی‌تواند در زمان مناسب نتیجه‌ مطلوب بگیرد.

برای این منظور ما آژانس دیجیتال مارکتینگ آپکاد را به شما معرفی میکنیم که می تواند از مشاوره رایگان آن بهره مند شوید و تفاوت را در ارائه با کیفیت خدمات سئو در اصفهان احساس کنید

ممنون که تا پایان این مطلب با ما همرا بود لطفا نظرات و انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب جذاب بیشتری بخوانید :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید