10 قانون موفقیت تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل – جانشین استیو جابز کیست؟

به گفته برایان ترسی برای موفقیت کافیست راهی را که افراد موفق رفته اند را دنبال کنید در 5 دقیقه ده راز موفقیت تیم کوک جانشین استیو جابز را یاد بگیرید
10 قانون موفقیت تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل - جانشین استیو جابز کیست؟| آپکاد
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

موفقیت برای هر فردی تعریف متفاوتی دارد اما وجه مشترک عده زیادی از موفقیت کسب ثروت و شهرت است. به گفته برایان ترسی برای موفقیت کافیست راهی را که افراد موفق رفته اند را دنبال کنید. اما تداوم موفقیت راز های بسیاری دارد، خصوصا اگر شما وارث یک امپراطوری قدرتمند باشید. اگر شما بجای تیم کوک جانشین استیو جابز می شدید چه تدابیری برای تداوم موفقیت شرکت اپل داشتید؟ کوک توانست شرکت اپل را قدرتمند تر از قبل پیش ببرد. در این نوشته ده راز موفقیت تیم کوک را با شما به اشتراک می گذاریم .

این اطلاعات برای اولین بار توسط آژانس بازاریابی دیجیتال آپکاد در اینترنت انتشار پیدا میکند .

 با مرگ استیو جابز ، تیم کوک سکان اپل را در دست گرفته بود. وقتی بخواهید پا جای پای بزرگان بگذارید مشکلاتتان به عنوان رهبر چندین برابر می شود. نه تنها به عنوان رهبر باید شرکت و سرمایه گذاران را به سمت موفقیت هدایت کنید، بلکه باید تمام مخالفان و افراد مردد را آرام نمایید. تیم کوک موفق شد هر دوی این کارها را انجام بدهد و طبیعتاً درس‌هایی در این موفقیت هست که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

 و اما رمزهای موفقیت مدیر عامل اجرایی اپل:

 ۱) از سایه ها نترسید

 زمانی که کوک جایگزین جابز شد، می دانست که وظیفه سنگینی را بر عهده گرفته است و از شیوه رهبری جابز هم خبر داشت.  تیم‌کوک سعی نکرد شیوه رهبری استیو جابز را کپی کند. او علی رغم سایه ای که از میراث جابز بر او افکنده شده بود،  تصمیم گرفت فقط رهبری باشد که خودش شیوه آن را بلد بود.

از دیگران کپی برداری نکنید حتی اگر فرد موفقی مانند استیو جابز باشند. از افراد موفق یاد بگیرید و آن را مطابق شخصیت خودتان پیاده سازی کنید.

 ۲) خطر پذیر باشید

 زندگی یک رهبر آسان و راحت نیست.  بعضی وقتها رهبران باید تصمیم های دشواری اتخاذ کنند که می تواند زندگی اطرافیانشان را تحت تاثیر قرار دهد.  تیم کوک باور دارد که بدون خطر کردن که البته ممکن است گاهی اوقات با شکست همراه باشد، رسیدن به موفقیت غیر ممکن است.

 ۳) به اطرافیانتان اعتماد کنید

تیم کوک معروف است به رهبری که به نظر و رای گروه خود اعتماد دارد. تیم کوک این شانس را دارد که اکثر مدیران اجرای موفق و برجسته با او همکاری دارند و به او در تقسیم کارها کمک می کنند.  یکی از اصول رهبری آن است که درک کنید، شما همه چیز را نمی دانید و سپردن بخشی از کارها به دست گروه کاری تان می تواند به شما کمک کند تا رهبری موفق باشید.

 ۴) تیم کوک فروتن است 

 هرگز فراموش نکنید از کجا آمده‌اید. تیم کوک وقت خود را به گونه‌ای تنظیم می کند تا بتواند سری به فروشگاه های اپل بزنند و با مشتریانش ارتباط چهره به چهره برقرار کند یا این که ایمیل های شان را بخواند.

ارتباط چهره به چهره با مشتریان و کارکنان می تواند محبوبیت شما را افزایش دهد و حس وفاداری مشتریان به محصول شما را بیشتر می کند.

 ۵) شفافیت، یک اصل کلیدی تیم کوک

 کوک با انتقادات شدیدی که در خصوص استانداردهای کارمندان جهانی اپل وجود داشت،  در حال را گشود و جهان را به دیدن نحوه عملکرد اپل دعوت کرد. با این کار او نه تنها حسن نیت این شرکت را نشان داد،  بلکه استانداردهای صنعتی را برای دیگر سازندگان تنظیم کرد.

شفافیت باعث جلب اعتماد می گردد.

 ۶) اشتباهاتتان را بپذیرید

کوک می گوید :” اکثر آدمها به خصوص مدیر های اجرایی و مدیران رده بالا،  آنقدر به افکار خود وابسته هستند که قدرت و جسارت این که بپذیرند اشتباه می‌کنند را ندارند.  آنها باید قدرت و جسارت تغییر ذهن خود را داشته باشند”

 ۷) آنچه را که انجام می دهید خوب انجام دهید

 شاید تعجب کنید اگر بگوییم که اپل محصولات کمی را تولید می کند. تیم کوک تاکید می‌کند که این تمرکز روی کار کلید موفقیت مدام اپل است.

در واقعا شرکت اپل استراتژی گاو بنفش را برای کسب و کار خود انتخاب کرده است تولید محصول خاص برای افراد خاص.اگر دوست داریدخاص باشید و کسب و کار خود را متحول کنید مقاله چند راهکار خلاقانه در رونق کسب وکار -خلاقیت در افزایش مشتری را مطالعه کنید.

حتما بخوانید :  ۱۰ قانون موفقیت بیل گیتس - رمز موفقیت کارآفرینان از زبان ثروتمندترین مرد دنیا

۸) تیم کوک مسیر اپل را به تدریج عوض کرد

 استیو جابز  علاقه زیادی به تولید محصولات فوق‌العاده آی (i)داشت. مثل آی مک،  آیپاد، آی کلاود، آی مسیج، حال ما اپل واچ را داریم نه آی واچ، ما اپل پنسیل را داریم نه آی پنسیل. 

 هیچ تفاوتی بین این محصولات نیست، به راحتی متوجه می شوید که نه تنها در نحوه تفکر بلکه در رهبری شرکت هم تغییراتی صورت گرفته است.

تیم کوک با تغییر اسم محصول توانست بر محبوبیت خود بیافزاید. جابز کار گروهی تیم خود را نادیده گرفته بود و این طرز تفکر بر روی نام گذاری اسم محصولات نیز تاثیر گذاشته بود .

 ۹) قوانین خودتان را بنویسید

 اگر هر کاری را طبق فرمول موجود انجام دهید،  بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به همان مقامی برسید که دیگران رسیده اند.

  این یک درس مهم در رهبری است، اینکه بدانید چه زمانی از قوانین پیروی کنید و چه زمانی آنها را دور بزنید.

 ۱۰) تنوع مهم است

شرکتهایی که بتوانند بیشترین تجربیات خلاق را داشته باشند در کسب و کارهای خود مبتکر و خلاق هستند.

تبم کوک می‌گوید:” ما تنوع فکر و سبک می خواهیم.  ما می خواهیم مردم خودشان باشند. این ویژگی خارق العاده اپل است.  وقتی اشتباهی می کنیم آن را می پذیریم و شهامت تغییر را داریم.

به یاد داشته باشید شما با دانستن این ده اصل می توانید کسب و کار خود را متحول کنید، ولی قطعا این نکات کافی نیست و برای رسیدن به موفقیت کامل نیازمند اطلاعات وسیع تر در تمام زمینه های کسب و کار خود هستید.

تیم آپکادبه شما این امکان را می دهد تا اطلاعات مورد نیاز برای رونق کسب و کار خود را در این سایت به طور کامل بدست بیاورید و زمان تان را برای جستجوی مکرر در اینترنت از دست ندهید. برای این منظور پست های مرتبط را مطالعه کنید.

پیشنهادات و اطلاعات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید