آگهی پر بازدید چه ویژگی های دارد؟مراحل نوشتن تراکت و آگهی

تبلیغات خوب می تواند مشتری و درآمد شما را افزایش دهد.با خواندن این مقاله در7 دقیقه نوشتن صحیح یک آگهی پر بازدید را یاد بگیرید و تراکت با تیتر جذاب بنویسید.
اعتراف های یک تبلیغاتچی - آپکاد - 04
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

امروزه از میان انبوه آگهی های چاپ شده در روزنامه ها و مجله ها و تراکت های منتشر شده ،بطور متوسط فقط  “چهار”  آگهی، خوانده می شود  و مابقی تبلیغات دیده نمی شود.اگر شما جز کسانی هستید که آگهی شما دیده نمی شود، حتما نوشته زیر که برگرفته از کتاب اعتراف های یک تبلیغاتچی است ،را مطالعه کنید و تمام نکات گفته شده را با آگهی خود تطبیق دهید. در پایان این نوشته شما یک آگهی پر بازدید با تیتر فوق العاده جذاب می سازید.

این نوشته از کتاب اعتراف های یک تبلیغاتچی اثر دیوید اگلیوی که دارنده شرکت  «اُگیلوی و ماثر» سومین شرکت های تبلیغاتی دنیاست گرفته شده است .

سه نوع دیدگاه برای داشتن یک تبلیغات مناسب و خوب وجود دارد :

1)تبلیغ خوب باید رضایت و تایید مشتری را درپی داشته باشد.

2)تبلیغ خوب باید فروش عالی به ارمغان آورد.

3)تبلیغی تاثیر گذار است که مخاطب را به تفکر در مورد آنچه ما می خواهیم ،وادارد .

لازم نیست مخاطب را  مجذوب خود تبلیغ شود برای مثال ،به جای اینکه بعد از خواندن تبلیغ ما بگوید “چه کار قشنگی !” به این نتیجه برسد که “چه جالب !من اینو نمی دونستم ،باید خودم امتحان کنم .

در زیر 18 راهکار برای نوشتن یک آگهی پر بازدید را با شما به اشتراک می گذاریم .پیشنهاد تیم آپکاد این است که نکات زیر را مرحله به مرحله بر روی آگهی خود اعمال کنید تا در پایان یک تراکت و آگهی چشم گیر  و موفق ارائه دهید.

این اطلاعات برای اولین بار توسط تیم تخصصی آپکاد در اینترنت انتشار پیدا می کند .

1) تیتر اصلی آگهی پر بازدید  :

 تیتر اصلی مهمترین عنصر یک آگهی تبلیغاتی به شمار می‌رود و مانند اسم رمز، مجوز ورود خواننده به فضای تبلیغات است .

به طور معمول ،تعداد کسانی که فقط تیر  را می‌خوانند پنج برابر بیشتر از آنهایی است که بدنه آگهی را هم می کند. وقتی تیتر را نوشتید تقریباً ۸۰ درصد کار انجام شده است و اگر همین تیتر نتواند در مشتری انگیزه ایجاد کند ۸۰ درصد پول سرمایه‌گذار را دور ریخته اید.

فقط با تغییر تیتر یک آگهی می توان تاثیرش را ده برابر کرد و یک آگهی پر بازدید داشت.  برای هر کاری دست کم ۱۶ تیتر بنویسید و بعد از میان آنها یکی را انتخاب کنید و در نوشتن هرکدام تمام این نکته ها را در نظر داشته باشید:

 ۱)تیترها دروازه‌های ورودند  و باید طوری شکل بگیرند که قاپ  هر بیننده‌ای را بدزدند و نگذارند بی  تفاوت از کنارشان رد شود. نام گروه مخاطب آگهی باید در تیتر قید شود.

برای مثال، اگر می خواهید برای محصولی تبلیغات کنید که به درد بچه ها می خورد باید کلمه مادران را در تیتر بیاورید. در عین حال کاری نکنید که باعث شود حتی یک نفر از خریداران از خواندن آگهی صرفنظر کند.

برای مثال، اگر می‌بینید محصولی به درد همه می خورد، ولی خانم ها تمایل بیشتری به استفاده از آن دارند، هرگز تیتری ننویسید که هویت زنانه داشته باشد ،چون توجه خوانندگان مذکر را جلب نمی کند.

 ۲)تیتر یک آگهی پر بازدید و تراکت باید در خواننده انگیزه ایجاد کند و وعده خوشایندی بدهد، وعده ای  که دور از واقعیت نیست و شما به تحقق آن ایمان دارید.

 ۳) کاری کنید که تیتر شما بوی تازگی بدهد، مشتریان همیشه به دنبال محصول جدید هستند. استفاده از کلمات قدرتمند تیتر شما را جذابتر می کند و آگهی پر بازدید خواهید داشت. کلماتی مانند( عاری از) و (جدید)

 ۴) کلمه های که اعجاز می کنند عبارتند از:

 چگونه می توان….. چیزی که به دنبالش بودید…. با معرفی…. به تازگی…. حیرت انگیز…. معجزه وار….. دلخواه همه…. سریع و آسان…. تحول….. در آینده نه چندان دور…. تغییر دائمی…. تضمین…..

 کارایی این کلمات حتمی است و از قضا دلیل اینکه زیاد آنها را در تراکت و تبلیغات دیده و شنیده اید همین است که معجزه می کنند.

 ۵) نام تجاری محصول را در تیتر قید کنید

۶) و عده ای را که به تحقیق آن ایمان دارید، در تیتر  بدهید. نگران نباشید حتی اگر تیتر طولانی شد. وقتی کسی خواندن را شروع کرد ،به طور حتم ، نیمه کاره رهایش نمی کند. 

۷) کسی به سراغ بدنه ی  آگهی می‌رود که تیتر توانسته باشد  کنجکاوی اش را برانگیزد. پس باید عبارت را طوری تمام کنید که خواننده نتواند به راحتی از خواندن بقیه مطلب صرفنظر کند.

۸) سرعت عبور چشم از روی هر تیتر  به قدری زیاد است که فرصت تفسیر و تعبیر واژه های مهجور را ندارد.تیتر  باید خیلی خلاصه و روشن، منظور شما را منتقل کند

  ۹) هرگز از فعل های منفی استفاده نکنید. برای مثال، ننویسید:” این نمک آرسنیک  ندارد”چون ممکن است خطای دید باعث شود بیننده “ندارد” را “دارد” بخواند و برای محصول شما ارزشی قائل نشود.

 ۱۰)تیتر  رمزدار ننویسید و  انتظار نداشته باشید که مردم بدنه آگهی را بخوانند تا از منظور شما سر در بیاورند.

“تیتر اصلی یک آگهی  و تراکت باید جذاب ،خلاصه ، با طراوت باشد و حتما نام شرکت و گروه مخاطب آگهی در آن قید شود .

اگر دوست دارید علاوه بر نوشتن آگهی در ساخت تبلیغات تصویری و تلویزیونی  اطلاعات داشته باشید، حتما مقاله چطور تبلیغ تصویری وتلویزیونی بسازیم را بخوانید.

حتما بخوانید :  چطور آگهی تصویری و نوشتاری و تبلیغات تلویزیون بسازیم

 ۲- بدنه ی آگهی پر بازدید:

 وقتی  می‌خواهید بدنه ی  آگهی را بنویسید ،گوشه ی دنجی پیدا کنید و بنشینید. طوری که انگار دارید سر میز شام با یکی از دوستانتان گپ می‌زنید. ویژگی های زیر را برای نوشتن بدنه ی یک آگهی پربازدید و تراکت  مد نظر داشته باشید.

 ۱) حاشیه نروید. یک راست به اصل مطلب اشاره کنید و آسمان ریسمون  نبافید.

 ۲) از کلی گویی بپرهیزید. با شاهد و مدرک ادعاهایتان را اثبات کنید و شیوه ی  دوستانه و صمیمی را در پیش بگیرید تا حوصله خواننده سر نرود.

همیشه نخستین آگهی باید بیشترین تاثیر را داشته باشد، چون بدیهی است که مردم رغبت چندانی به خواندن سری های جدید تبلیغ همان محصول ندارند. همان بار اول هر چه در چنته دارید،رو کنید. خیال کنید دیگر هرگز چنین فرصتی را در اختیار شما قرار نمی گیرد. 

 ۳) برای اثبات ادعاهایتان از مشتریان قبلی کمک بگیرید . اگر از یک مشتری مشهور نقل قول کنیم، نتیجه به مراتب بهتر خواهد بود و هر چقدر شهرت  این مشتری فراگیر باشد موفقیت چشمگیرتر است.

 ۴) یک راه مطمئن دیگر این است که خواننده را نصیحت کنید و یا خدمتی ارائه دهید. برای مثال، تبلیغی که به خانم های خانه دار یاد می دهد چطور لکه های قدیمی را پاک کنند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد و برای مدت طولانی تری در ذهن می ماند.

 ۵) روان و سلیس بنویسید تا حواس خواننده پرت نشود و  روی موضوع مورد نظر شما تمرکز کند.با این اصل  یک آگهی پر بازدید خواهید داشت.

۶) تعریف های بیجا ممنوع!هر وقت دیدید کسی درباره چیزی داد می‌زند ،بدانید در همان ناحیه احساس ضعف می کند.

 ۷) از  به کار بردن کلمه های قلمبه و سلمبه بپرهیزید. این واژه ها توانایی شما را نمی رساند و فقط باعث گیج شدن مخاطب می شود.

۸)به خاطر داشته باشید که وظیفه شما سرگرم‌ کردن خواننده نیست. بعضی ها به اشتباه به این ورطه می‌افتند و فراموش می کنند اولویت اصلی، معرفی درست محصول و ارائه اطلاعات است.

“برای نوشتن بدنه آگهی از کلمات ساده و جملات روان استفاده کنید، سریع به سراغ اصل مطلب بروید و برای اثبات  ادعاهایتان از مشتری های معروفتان استفاده کنید.

امیدوارم تمامی نکات را برای نوشتن آگهی خود در نظر بگیرید. مطمئن باشید با تمرین و تاکید بر نکات فوق می توانید یک تراکت و آگهی پر بازدید با هزینه کم و تبلیغات موثر داشته باشید.

برای افزایش مشتری و کسب سود بیشتر ما نیازمند تبلیغات هستیم. علاوه بر نوشتن آگهی پر بازدید ،عوامل دیگری نیز برای داشتن یک تبلیغ موفق اثر گذار است. قبل از هر گونه سرمایه گذاری در زمینه تبلیغات، حتما مقالهروش های صحیح تبلیغات موثر – واقعیت هایی که شرکت های تبلیغاتی از شما پنهان می کنند را مطالعه کنید .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید