۱۰ قانون موفقیت جک دورسی بنیانگذار شبکه اجتماعی توییتر

به گفته برایان ترسی برای موفقیت کافیست راهی را که افراد موفق رفته اند را دنبال کنید در 5 دقیقه ده راز موفقیت جک دورسی بنیان گذار تیوتر را یاد بگیرید.
۱۰ قانون موفقیت جک دورسی بنیانگذار شبکه اجتماعی توییتر |آپکاد
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

توییتر نوعی سرویس شبکه اجتماعی آنلاین است که به کاربرانش امکان می‌دهد با ۱۴۰ کاراکتر،  پست های متنی بفرستند.جک دورسی بنیانگذار توییتر است. او در سال ۲۰۰۶ آن را ابداع و چند ماه بعد راه اندازی کرد. امروزه توییتر کاربرد اجتماعی و ارتباطی پیدا کرده است و دومین شبکه اجتماعی پرطرفدار پس از فیس بوک است. به گفته برایان ترسی برای موفقیت کافیست راهی را که افراد موفق رفته اند را دنبال کنید.پس به سرعت بریم راز موفقیت دورسی را یاد بگیریم.

این اطلاعات برای اولین بار توسط آژانس بازاریابی دیجیتال آپکاد در اینترنت انتشار پیدا میکند .

  می‌دانستید جک درسی یک ماساژور دارای مدرک بود که به صورت تفننی کار طراحی و مد انجام می‌داد؟

 شرکت های دو میلیارد دلاری جک درسی موفق و پر رونق هستند.  اما دورسی هنوز هم از اتوبوس برای رفتن به سر کار استفاده می کند. هر کاری که دورسی انجام می‌دهد از کارهای روزمره صبحگاهی تا اصرار او به داشتن یک مدل موی جالب و همچنین عادات و نگرش‌های وی  بدون تغییر در طی سالیان سال ادامه دارد و همگی ستون های اصلی موفقیت های پی در پی او هستند. اما ببینیم از نظر جک دورسی،  بنیانگذار توییتر و اسکوائر رمز های موفقیت کارآفرینان در چیست:

 ۱) با ایده آغاز کنید

 کارآفرینان موفق کار می کنند که رئیس خودشان باشند،  و بعد به دنبال ایده می گردند. به استدلال های  جک دورسی اغلب کسب و کارها  زمانی موفق می شوند که بنیانگذاران آنها معکوس عمل کنند.یعنی اول ایده خوب داشته باشید و بعد شروع به کار کنید.

 ۲) یک شرکت شفاف بسازید 

در طول تمامی جلسات برخی یادداشت برداری می کنند و بعد این یادداشت ها را برای تمام کارمندان این شرکت می فرستند .جک دورسی می گوید :”این یادداشت ها اطلاعات همه را در یک سطح نگه می دارد و باعث می شود از نظرات دیگران هم استفاده کنیم .تمام اتفاقات شرکت و سازمان را خودتان به گوش کارکنان برسانید قبل از اینکه شایعه درست شود.

۳)منتظر بمانید تا زمان آمدن ایده های بزرگ فرا برسد

در ابتدا ایده توییتر در سال 2000 به ذهن جک دورسی رسید اما ارسال پیام کوتاه هنوز در آمریکا باب نشده بود و اگر توییتر در این سال ارائه می شد با شکست مواجه می گشت .در سال 2006 بالاخره روز موعود فرا رسید.  آمریکایی ها هر ماه بیشتر از آن که تماس بگیرند ،پیام متنی ارسال می کردند و الان فرصت ارائه شبکه توییتر بود.برای ارائه محصول و خدمت خود مدام بازار را آنالیز و چک کنید تا در فرصت مناسب خدمت و کالای خود را عرضه کنید. 

در نظر داشته باشید قبل از عرضه کالا باید با تبلیغات موثر در مخاطب احساس نیاز ایجاد کنید. در نوشته روش های موثر تبلیغات موثر این روش را به شما می آموزیم

۴) مسیر های شغلی همیشه مسیر های مستقیم نیستند

 جک دورسی ابتدا ماساژور و طراح لباس بود و بعد به سراغ برنامه نویسی و کارآفرینی رفت. وی می گوید :”آن ها ابزارهای مورد نیازم بودند تا آنچه را دلم‌ می خواست، بسازم”.  او امیدوار است روزی شهردار نیویورک شود. مواظب باشید روزمرگی و ترس از تغییر شما را از آرزوهایتان دور نکند. 

 ۵) جک دورسی به روزمرگی اعتقاد دارد

او صبح ها دو تخم مرغ آب پز با سس سویا و یک برش توت فرنگی می خورد. وی تمام هفته خود را با دقت برنامه‌ریزی می‌کند.دوشنبه روز مدیریت، سه شنبه روز محصول، چهارشنبه روز بازاریابی،  پنجشنبه روز مشارکت، جمعه روز مصاحبت و فرهنگ

 ۶) رسیدن به کمال از طریق سادگی

جک می‌تواند در یک کلمه هدف شرکتها را عنوان کند. در مورد توییتر این کلمه ارتباط است.او دوست دارد ایده های پیچیده را دریافت و بقایای مفهومی آن را حذف کند،  بنابراین فقط می تواند روی چیزهای بسیار مهم تمرکز کند.

حتما بخوانید :  ۱۰ قانون موفقیت رید هافمن بنیانگذار شرکت لینکدین بزرگترین مرکز آنلاین استخدام

  ۷) یادداشت ها را نگه دارید

 جک دورسی معتقد است بهترین کاری که در زندگی انجام داده،  نگه داشتن یادداشت های دوران دبیرستانش است.

 ۸) به کارها اولویت بدهید

 هر کس روز خود را به نحوه برنامه ریزی می کند.  دورسی اعتقاد دارد که بدون برنامه ریزی برای زمان خود به هیچ موفقیتی نمی تواند برسد.

 ۹) ارتباط و همکاری دو اصل کلیدی هستند

جک دورسی می گوید اگر دو بخش اداری دارید که با هم ارتباط ندارند، یا دو نفر که نمی توانند با هم همراه باشند، این اختلاف نظر در محصولی که عرضه می کنید خودش را نشان می دهد و مشتریان شما این اختلاف نظر را می بینند. شما مشکلات شرکت تان را به میان مشتریان تان می برید، که کاری احمقانه است. شعار توییتر این است : ما از طراحی و مهندسی شرکت و سازمان به اندازه محصول و سرویسی که میسازیم، مطمئن هستیم.”

۱۰- از تعطیلات آخر هفته به خوبی استفاده کنید

برخی ها تصور می کنند که آخر هفته ها بهترین زمان برای انجام اضافه کاریست تا در کارها پیش بیفتند. اما بسیاری از افراد موفق عادت به انجام این کار ندارند. روزهای پایانی هفته روز  آماده شدن برای بقیه هفته است.

تیم آپکاد به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات مورد نیاز برای رونق کسب و کار خود را سریع و جامع بدست بیاورید، و زمان تان را برای جستجوی مکرر در اینترنت از دست ندهید. برای این منظور پست های مرتبط را مطالعه کنید.

حتما پیشنهادات و اطلاعات خود را در مورد این پست در  بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید