۱۰ قانون موفقیت بیل گیتس – رمز موفقیت کارآفرینان از زبان ثروتمندترین مرد دنیا

به گفته برایان ترسی برای موفقیت کافیست راهی را که افراد موفق رفته اند را دنبال کنید. در مدت زمان 5 دقیقه ده راز موفقیت بیل گیتس را یاد بگیرید و ثروتمند شوید .
۱۰ قانون موفقیت بیل گیتس - رمز موفقیت کارآفرینان از زبان ثروتمندترین مرد دنیا
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

تعریف موفقیت برای افراد مختلف متفاوت است برخی داشتن آرامش، همسر و فرزند را موفقیت میدانند، در حالی که عده ای زیادی موفقیت را همردیف با کسب در آمد و ثروت می دانند. راه های زیادی برای رسیدن به موفقیت وجود دارد اما به گفته برایان ترسی برای موفقیت کافیست راهی را که افراد موفق رفته اند را دنبال کنید. اگر دوست دارید مانند بیل گیتس ثروتمند و معروف شوید، کافیست ده راز موفقیت او را بدانید و به آن عمل کنید.

این اطلاعات برای اولین بار توسط آژانس بازاریابی دیجیتال آپکاد در اینترنت انتشار پیدا میکند .

 بیل گیتس موفق ترین و ثروتمندترین فرد نسل خود است. وی یکی از شناخته  شده‌ترین کارآفرینان در انقلاب رایانه‌های شخصی است. اما مهمتر از آن، با کمک های خیریه سخاوتمند اش، تلاش بی وقفه را برای بهبود زندگی و جلوگیری از مرگ و میر انسانها انجام داده است. بنابراین ثروت و علم تنها راه معروف شدن نیست، بلکه کمک به دیگران میان بر رسیدن به محبوبیت است.

در ادامه ۱۰ قانون موفقیت بیل گیتس را بیان می کنیم:

 ۱) هدف گذاری های بلندمدت بیل گیتس

 شاید عده کمی بدانند که موفقیت بزرگ مایکروسافت از یک دروغ بیل گیتس شکل گرفت.  بیل گیتس با شرکت کامپیوتری mits تماس گرفت و به آنها گفت که یک مفسر بیسیک برای ریز کامپیوتر های آنها ساخته است. این شرکت مشتاق شد تا این نرم‌افزار را ببیند، اما گیتس و دوستش به طور واقعی این نرم‌افزار را توسعه نداده بودند. به همین دلیل آنها مجبور شدند به سرعت این نرم‌افزار را توسعه دهند تا بتوانند ظرف چند هفته آن را به شرکت تحویل دهند و همین اولین فروش آنها را رقم زد.

 هدف ها را بزرگ تر از توانایی های خود در نظر بگیرید تا برای رسیدن به آن تلاش مضاعف کنید.

 ۲) بیل گیتس همیشه جلوتر فکر می کند

 بیل گیتس همیشه چشم اندازی به آینده داشت و اینکه چگونه می تواند این چشم انداز را بهتر و بزرگتر کند، این ویژگی در تمام تلاش هایش مشهود بود. او همیشه یک قدم جلوتر از رقبا بوده و به دنبال چیزهایی بزرگتر است.  بیل گیتس بعد از بازنشسته شدن مانند دیگران خانه نشین نشد و تمام تمرکزش را روی تلاشهای بشردوستانه گذاشته است، به طوری که بنیاد بیل و ملیندا در حال حاضر تاثیر بسیار مثبتی در جهان دارد.

۳) نگذارید موفقیت شما را اغفال کند

 یکی از بزرگترین درس هایی که ما می توانیم از بیل گیتس یاد بگیریم،  توانایی او در فراموش کردن و پشت سر گذاشتن موفقیت است.

 وی می گوید” موفقیت یک معلم پست و بدجنس است که این ذهنیت را در فرد باهوش ایجاد می‌کند که آنها شکست ناپذیر هستند.

 ۴) قدر زمان را بدانید

 گیتس گوید” مهم نیست که چقدر پول دارید،  نمی توانید با پول تان زمان بخرید.

 بیل گیتس اگر باور داشته باشد که نیاز نیست در یک جلسه شرکت کند، در آن جلسه حضور پیدا نخواهد کرد. از سوی دیگر، برای معاشرت با افرادی که با او صمیمی هستند وقت می گذارد.

 ۵) کنترل کیفیت از واجبات بیل گیتس است

با رشد شرکت مایکروسافت،  تعداد برنامه نویسان استخدامی بیشتر و بیشتر شد. گیتس سمت مدیرعامل این شرکت را داشت و شغل و ایجاب نمی‌کرد که برنامه نویسی کند.  اما این کار مانع بازبینی و اغلب بازنویسی تک‌تک کدهایی که این شرکت منتشر کرده بود، نمی شد.

بنابراین یک مدیر موفق باید از جزییات کار اطلاع داشته باشد تا در صورت لزوم بتواند بر کار کارمندان کنترل کند. 

 ۶) ایده های تحول آفرین باید نشان داده شوند، نه گفته شود

  بیل گیتس و استیو بالمر  به دور و اطراف سفر می کردند، تا در مورد این که چگونه رابطه های گرافیکی سیستم عامل های آینده خواهند بود سمینارهایی برگزار کنند. اما هیچ کس آنها را باور نمی کرد. سرانجام در سال ۱۹۸۴ شرکت اپل برای اولین بار مکینتاش را راه اندازی کرد.مکینتاش اولین کامپیوتر موفق تجاری با رابط گرافیکی بود.

 اگر ایده تحول آفرینی دارید،  نگران نشوید که دیگران متوجه آن نمی شوند.  آن را توسعه دهید، در این صورت وقتی زمان آن فرا برسد، آماده خواهید بود.

 ۷) دیدگاهتان را با تیم خود به اشتراک بگذارید

گیتس متقاعد شده بود که اینترنت آینده مایکروسافت است، به همین دلیل مجبور شد یک یادداشت بسیار بسیار طولانی برای شرکتش بنویسد. او تشخیص داد که این مسئله برای تمام تیمش چقدر مهم است، که در این ماموریت با مایکروسافت همراه باشند.  نتیجه:” ویندوز ۹۵ همراه با اینترنت اکسپلورر عرضه شد.

افکار خود را با تیم خود در میان بگذارید، تا در افراد تیم شما تعهد سازمانی شکل گیرد و برای پیشرفت سازمان تمام تلاش خود را بکنند.

۸)از مشتریان ناراضی درس بگیرید

با گذشت سال ها، بیل گیتس آدم های زیادی را از خود ناراضی کرده است. اما به همان اندازه که مردم به ویندوز  علاقه دارند، از ویندوز انتقاد کنند. اما همچنان از ویندوز استفاده می کنند. مشتریان ناراضی شما، بزرگترین منبع یادگیری شما هستند.

۹)از موقعیت خود برای بازگرداندن و کمک به دیگران استفاده کنید

رهبران قدرتمند اهمیت کسب موفقیت و به کارگیری آن در جهت جلب توجه نیازمندان را می دانند و الگوی کسانی می شوند که در موقعیتی شبیه به موقعیت آن ها هستند. 

اگر در کسب و کار خود به موفقیت دست پیدا کردید، رمز این پیروزی را مانند راز نزد خود نگه ندارید و به دیگران انتقال دهید.

۱۰)زیاد مطالعه کنید

این که بیل کیتس را کرم کتاب می خوانند، ممکن است چندان جدی گرفته نشود . او در وبلاگ خود بخشی دارد که آن را به کتابی که می خواند اختصاص داده است .یک رهبر موفق می داند که باید تمام نقطه نظرات و دیدگاه ها را در نظر داشته باشد و می داند که الهامات و افکار بکر می تواند از هر جایی به سراغ انسان بیاید.

به یاد داشته باشید شما با دانستن این ده اصل می توانید کسب و کار خود را متحول کنید، ولی قطعا این نکات کافی نیست و برای رسیدن به موفقیت کامل نیازمند اطلاعات وسیع تر در تمام زمینه های کسب و کار خود هستید.

حتما بخوانید :  10 قانون موفقیت تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل - جانشین استیو جابز کیست؟

تیم آپکادبه شما این امکان را می دهد تا اطلاعات مورد نیاز برای رونق کسب و کار خود را در این سایت به طور کامل بدست بیاورید و زمان تان را برای جستجوی مکرر در اینترنت از دست ندهید. برای این منظور پست های مرتبط را مطالعه کنید.

پیشنهادات و اطلاعات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید