۱۰ قانون موفقیت ایلان ماسک مدیر ارشد شرکت تسلا موتورز

به گفته برایان ترسی برای موفقیت کافیست راهی را که افراد موفق رفته اند را دنبال کنید در 5 دقیقه ده قانون موفقیت ایلان ماسک مدیر ارشد شرکت تسلا را بیاموزیم .
۱۰ قانون موفقیت ایلان ماسک مدیر ارشد شرکت تسلا موتورز | آپکاد
فهرست
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

 ایلان ماسک در  آینده ثروتمندترین فرد روی زمین است. او کارآفرین آمریکایی، مبتکر و سرمایه گذار است و بیشتر به خاطر نقشش به عنوان مدیر ارشد شرکت تسلا موتورز، سازنده ماشین های الکترونیکی و به عنوان یکی از بنیانگذاران سیستم انتقال پول آنلاین و برنامه های فضایی معروف است. به گفته برایان ترسی برای موفقیت کافیست راهی را که افراد موفق رفته اند را دنبال کنید.پس به سرعت بریم راز موفقیت ایلان ماسک را یاد بگیریم.

این اطلاعات برای اولین بار توسط آژانس بازاریابی دیجیتال آپکاد در اینترنت انتشار پیدا میکند .

 

حال ببینیم از نظر ایلان ماسک رمز موفقیت کارآفرینان برتر در چیست .

 ۱) ایده ها تنها به اندازه ی اجرای شان خوب هستند

ایده هایی که خوب اجرا نشوند،  در حد ایده باقی می مانند. ایده‌ای که بسیار خوب اجرا شود می‌تواند به یک کسب و کار بزرگ و فوق العاده تبدیل گردد. رهبران امروزی باید هم ابتکار عمل داشته باشند و هم خوب اجرا کنند. بنابراین صرف داشتن خلاقیت شما برنده بازار نیستید توانایی اجرایی ایده های خلاقانه یکی از رمز های کارآفرینان برتر است.

 ۲) داشتن چشم اندازی قدرتمند

 افراد عادی دیدگاه تکاملی دارند، در حالی که بزرگترین و تاثیرگذارترین رهبران همچون ایلان ماسک دیدگاه‌های انقلابی و متحول کننده دارند. واکنش ایلان ماسک به مشکل ترافیک، یک خط آهن پر سرعت با عنوان هایپرلوپ است. برای داشتن چشم انداز الزاما نباید یک شغل گسترده و مهم داشته باشید حتی برای مشاغل کوچک نیز باید چشم انداز و هدف مشخص کرد.این کار به شما کمک میکنند که از مسیر خود منجرف نشوید و زودتر به نتیجه برسید.

۳) ابتکار این که جهان را تغییر دهد می تواند از هر جایی باشد

 رهبران به دنبال راه هایی هستند تا گروه‌های بزرگتر را درگیر مسئله کنند و برای حل مشکل طلب کمک نمایند . کارآفرینان برتر، رهبران مبتکر هستند و دیگران را برای رسیدن به اهدافشان هدایت می کنند. پس برای انجام کارهای بزرگ منتظر کمک دیگران نباشید و حتی برای کمک دیگران برنامه ریزی هم نکنید و فقط به توانایی خود اعتقاد و ایمان داشته باشید و سعی کنید کار شما باعث شود دیگران مجبور باشند به شما کمک کنند.

۴) محصولات بزرگ بسازید

ایلان ماسک بنیانگذار و عضو مهمی در توسعه پی پال است. پی پال برای کسب و کار آنلاین یک ضرورت محسوب می‌شود.  از دیگر اقدامات ماسک می توان به تسلا موتورز، اسپیس ایکس و سولارسیتی اشاره کرد. تسلا موتورز بخشی از آینده اتومبیل در جهانی با تغییرات آب و هوایی است.

 ۵) ایلان ماسک با صداقت کار می کند

 ماسک برای شروع به کار تسلا از دولت وام گرفت. اخیراً او بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از وام حمایتی وام دهندگان را پرداخت کرده است. میان بر ها خیلی مواقعه بیراه هستند و کار شما را چندین برابر میکند. سعی کنید کار صحیح و قانونی انجام دهید تا انرژی شما صرف رسیدن به موفقیت شود. 

 ۶) اعتماد به نفس داشته باشید

 رهبران بزرگ اعتماد به نفس و خود باوری دارند. ایلان ماسک چنان اعتماد به نفسی به خود و قابلیت هایش دارد که از پول های شخصی خودش برای تامین بخش مالی پروژه استفاده می کند. برعکس اکثر انسان های موفق کسب پول افراد دیگر در تامین بخش مالی پروژه کمک میگیرد. اگر شما به ایده و اندیشه خود اعتقاد نداشته باشید شنوندگان نیز به شما اعتماد نمی کند.

 ۷) بدانید چگونه باید استقامت کنید

ایلان ماسک و رهبران بزرگ دیگر می دانند که شکست نوعی بازخورد است. ماسک، او باور دارد که می تواند هزینه های سفرهای فضایی را کاهش دهد و آن را به واقعیت برساند. با وجود شکست های پیاپی بالاخره در سال ۲۰۱۰ راکت فالکون را با موفقیت آزمایش کرد.

 ۸) خیالهای آسوده را مضطرب کنید

 ماسک هرگز از دگرگونی و ایجاد تغییر و تحول نمی هراسد. او هر چه که ما در مورد ساخت ماشین می دانیم را به کلی نادیده گرفت و چیز کاملا متفاوتی ساخت.  تسلا بسیار کار آمد و لوکس است است، و به طور کامل قابلیت ارتقا دارد. حتی نحوه فروش تسلا متفاوت است.

۹) یادگیری پی در پی یک اولویت است

 ماسک چندین شرکت چند میلیارد دلاری بر اساس ایده هایش ساخته است، چگونه این کار را انجام می دهد ؟ ماسک می تواند ارتباط بین دو چیز را بگونه‌ای ببیند و درک کند که دیگران قادر به دیدن آن نیستند.  به همین دلیل می تواند جهش های بزرگ رو به جلو داشته باشد.

 ۱۰) شبکه و ارتباطات

 ماسک در دوران دانشجویی خود با افراد جالبی که دوست داشت، تماس می‌گرفت یا آنها را ملاقات می کرد .ملاقات او با پیتر نیکلسون ” مدیر اجرایی ارشد بانک نوا” انگیزه ای شد برای راه اندازی سرویس پرداخت دیجیتال یا همان پی پال در دوره دانشجویی شکل گرفت.

این نوشته برگرفته از کتاب 90 راز موفقیت 9 مرد بزرگ که در مورد کارآفرینان برتر است گرفته شده بود. آیا دوست دارید راز موفقیت شرکت اپل را بدانید ؟ امیدوارم مطلب این پست بتونه شما را برای داشتن یک کسب و کار فوق العاده و خاص مانند تسلا کمک کنه. لطفا نظرات خودتون را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

حتما بخوانید :  ۱۰ قانون موفقیت بیل گیتس - رمز موفقیت کارآفرینان از زبان ثروتمندترین مرد دنیا

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلام!

لطفا نام کاربری و پسورد خود را برای ورود وارد نمایید